Παρασκευή, 16 Δεκεμβρίου 2011

Τελικοί Κυπέλλου Δανίας, Ουγγαρίας


Τελικοί Κυπέλλου Δανίας          
1910 B 93 2 - 0 KB
1911 Velo Hellerup 5 - 0 Viktoria Kobenhavn
1911 BK Frem 3 - 2 KB
1912 KB 8 - 1 B 1903
1913 KB 4 - 1 BK Frem
1914 KB 4 - 3 Akademisk BK
1915 B 93 4 - 1 Akademisk BK
1916 KB 3 - 0 B 9
1917 B 1903 3 - 2 Osterbros BK aet
1918 B 93 5 - 2 BK Frem
1919 B 1903 4 - 2 BK Frem
1920 B 1903 3 - 2 B 93
1955 AGF - Aalborg Chang 4 - 0
1956 Frem - AB 1 - 0
1957 AGF - Esbjerg fB 2 - 0
1958 Vejle - KB 3 - 2
1959 Vejle - AGF 1 - 1 efs
Vejle - AGF 2 - 1 esk
1960 AGF - Frem Sakskobing 2 - 0
1961 AGF - KB 2 - 0
1962 B 1909 - Esbjerg fB 1 - 0
1963 B 1913 - Koge 2 - 1
1964 Esbjerg fB - Odense KFUM 2 - 1
1965 AGF - KB 1 - 0
1966 AaB - KB 3 - 1 efs
1967 Randers Freja - AaB 1 - 0
1968 Randers Freja - Vejle 3 - 1
1969 KB - Frem 3 - 0
1970 AaB - Lyngby 2 - 1
1971 B 1909 - Frem 1 - 0
1972 Vejle - Fremad Amager 2 - 0
1973 Randers Freja - B1901 2 - 0
1974 Vanlose IF - OB 5 - 2
1975 Vejle - Holbek BI 1 - 0
1976 Esbjerg fB - Holbek BI 2 - 1
1977 Vejle - B 1909 2 - 1
1978 Frem - Esbjerg fB 1 - 1 efs
Frem - Esbjerg fB 1 - 1 efs
Frem - Esbjerg fB 6 - 5 esk
1979 B 1903 - Koge 1 - 0
1980 Hvidovre IF - Lyngby 5 - 3
1981 Vejle - Frem 2 - 1
1982 B 93 - B 1903 2 - 2 efs
B 93 - B 1903 1 - 0
1983 OB - B 1901 3 - 0
1984 Lyngby - KB 2 - 1
1985 Lyngby - Esbjerg fB 2 - 1
1986 B 1903 - Ikast FS 2 - 1
1987 AGF - AaB 3 - 0
1988 AGF - Brondby 2 - 1 efs
1989 Brondby - Ikast FS 6 - 3 efs
1990 Lyngby - AGF 0 - 0 efs
Lyngby - AGF 6 - 1
1991 OB - AaB 0 - 0 efs
OB - AaB 4 - 3 esk
1992 AGF - B 1903 3 - 0
1993 OB - AaB 2 - 0
1994 Brondby - Nestved IF 3 - 1 esk
1995 FC Kobenhavn - AB 5 - 0
1996 AGF - Brondby 2 - 0
1997 FC Kobenhavn - Ikast FS 2 - 0
1998 Brondby - FC Kobenhavn 4 - 1
1999 AB - AaB 2 - 1
2000 Viborg FF - AaB 1 - 0
2001 Silkeborg - AB 4 - 1
2002 OB - FC Kobenhavn 2 - 1
2003 Brondby - FC Midtjylland 3 - 0
2004 FC Kobenhavn - AaB 1 - 0
2005 Brondby - FC Midtjylland 3 - 2 efs
2006 Randers FC - Esbjerg fB 1 - 0 efs
2007 OB - FC Kobenhavn 2 - 1
2008 Brondby - Esbjerg fB 3 - 2
2009 FC Kobenhavn - AaB 1 - 0
2010 FC Nordsjelland - FC Midtjylland 2 - 0 efs
2011

Τελικοί Κυπέλλου Ουγγαρίας
1910 МТК - Будапешти ТС 1 - 1, 3 - 1
1911 МТК - Венгерский Атлетический Клуб 1 - 0
1912 МТК - Ференцварош - Ференцварош не вышел
1913 Ференцварош - Будапештский Атлетический Клуб 2 - 1
1914 МТК - Венгерский Атлетический Клуб 4 - 0
1922 Ференцварош - Уйпешт ТЕ 2 - 2
1923 МТК - Уйпешт ТЕ 4 - 1
1925 МТК - Уйпешт ТЕ 4 - 0
1926 Кишпешти - BEAC 1 - 1, 3 - 2
1927 Ференцварош - Уйпешт ТЕ 3 - 0
1928 Ференцварош - Кишкольци Аттила 5 - 1
1930 Бочкаи - Сегеди Баштя 5 - 1
1931 III Керюлет - Ференцварош 4 - 1
1932 МТК - Хунгария - Ференцварош 1 - 1, 4 - 3
1933 Ференцварош - Уйпешт 11 - 1
1934 Шорокшар - Елёре 2 - 2, 1 - 1, 2 - 0
1935 Ференцварош - МТК - Хунгария 2 - 1
1941 Сольноки МАВ - Шальготарьяни Будапешти ТС 3 - 0
1942 Ференцварош - Диошдьёр 6 - 2
1943 Ференцварош - Шальготарьяни Будапешти ТС 3 - 0
1944 Ференцварош - Коложвари AC 2 - 2, 3 - 1
1952 Будапешти Баштя - Дороги Баньяс 3 - 2
1955 Вашаш - Гонвед 3 - 2
1958 Ференцварош - Шальготарьяни Будапешти ТС 2 - 1
1964 Гонвед - Дьёр 1 - 0
1965 Дьёр - Диошдьёр 4 - 0
1966 Дьёр - Ференцварош 1 - 1, 3 - 2
1967 Дьёр Шальготарьяни - Будапешти ТС 1 - 0
1968 МТК - Гонвед 2 - 1
1969 Уйпешт Дожа - Гонвед 3 - 1
1970 Уйпешт Дожа - Комлои Баньяс 3 - 2
1972 Ференцварош - Татабаня 3 - 2
1973 Вашаш - Гонвед 4 - 3 ( в дв )
1974 Ференцварош - Колои Бануас 3 - 1
1975 Уйпешт - Дожа Халадаш 3 - 2
1976 Ференцварош - МТК - ВМ 1 - 0
1977 Диошдьёр - Ференцварош 4 команды разыгрывали кубок в групповом турн
1978 Ференцварош - Печи 4 - 2 ( в дв )
1979 Раба Вашаш Дьёр - Ференцварош 1 - 0
1980 Диошдьёр - Вашаш 3 - 1
1981 Вашаш - Диошдьёр 1 - 0
1982 Уйпешт Дожа - Видеотон 2 - 0
1983 Уйпешт Дожа - Гонвед 3 - 2
1984 Шиофоки Баняс - Раба Вашаш Дьёр 2 - 1
1985 Гонвед - Татабаня 2 - 1
1986 Вашаш - Ференцварош 0 - 0 ( в дв 11 5 - 4 )
1987 Уйпешт - Дожа Печи 3 - 2
1988 Бекешчаба - Гонвед 3 - 2
1989 Гонвед - Ференцварош 1 - 0
1990 Печи - Гонвед 2 - 0
1991 Ференцварош - Vaci Izzo 1 - 0
1992 Уйпешт ТЕ Ваци Самсунг 1 - 0
1993 Ференцварош - Халадаш 1 - 1, 1 - 1 ( по пен 5 - 3 )
1994 Ференцварош - Кишпешт - Гонвед 3 - 0, 2 - 1
1995 Ваци Самсунг - Ференцварош 0 - 2, 4 - 3
1996 Кишпешт - Гонвед - Вашуташ 1 - 0, 2 - 0
1997 МТК - Вашуташ 6 - 0, 2 - 0
1998 МТК - Уйпешт ТЕ 1 - 0
1999 Дебрецен Ломбард - Татабаня 2 - 1
2000 МТК - Вашаш 3 - 1
2001 Дебрецен - Видеотон 5 - 2
2002 Уйпешт - Халадаш 2 - 0
2003 Ференцварош - Дебрецен 2 - 1
2004 Ференцварош - Гонвед 3 - 1
2005 Шопрон Матав - Ференцварош 5 - 1
2006 Фехервар Budapesti - Vasas 2 - 2 ( по пен..:6 - 5 )
2007 Гонвед - Дебрецен 2 - 2 ( по пен..:3 - 1 )
2008 Дебрецен - Гонвед 7 - 0, 2 - 1
2009 Гонвед - Дьер 1 - 0, 0 - 0
2010 Дебрецен - Залаэгерсег 3 - 2




Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου