Τετάρτη, 29 Φεβρουαρίου 2012

Πρωταθλημα Β΄Εθνικής 1964 - 1965 ολοι οι αγωνες

Το πρωτάθλημα Β΄ Εθνικής 1964 - 65 διεξήχθη πάλι σε τέσσερις ομίλους και μετείχαν 65 ομάδες. Οι νικητές των ομίλων προκρίθηκαν στην τελική φάση, από την οποία οι δύο ανέβηκαν στην Α΄ εθνική κατηγορία. Οι 65 ομάδες της Β΄εθνικής, που προέρχονταν από όλες τις ενώσεις της Ελλάδας, χωρίστηκαν σε τέσσερις ομίλους, δύο του νότου ( 16 και 17 ομάδων ) και δύο του βορρά ( των 16 ομάδων ) Οι τέσσερις νικητές των ομίλων πέρασαν στην τελική φάση, όπου διεκδίκησαν την άνοδο στην Α΄ εθνική κατηγορία, στην οποία ανέβηκαν οι δύο πρώτοι του τελικού ομίλου.
Το μειονέκτημα και αυτού του πρωταθλήματος Β΄εθνικής ήταν ο υποβιβασμός πολλών ομάδων, ώστε να ανεβούν αντικαταστάτες τους από όλες τις τοπικές ενώσεις. Υποβιβάστηκαν 28 ομάδες: 7 -9-8- 4 αντίστοιχα από κάθε όμιλο. Ορισμένες από αυτές ( 15) τελικά δεν κατέληξαν στα τοπικά πρωταθλήματα αλλά στη Γ΄Εθνική Ερασιτεχνική κατηγορία που δημιουργήθηκε την επόμενη σαιζόν, από τα τέλη Νοεμβρίου 1966 Κριτήριο της επιλογής τους ήταν η θέση στη βαθμολογία αλλά όχι απόλυτα, διότι επειδή η σαιζόν στα τοπικά πρωταθλήματα είχε ξεκινήσει κάποιες ομάδες αρνήθηκαν τη συμμετοχή τους, άλλες αρνήθηκαν για οικονομικούς λόγους ενώ κάποιες βρίσκονταν σε διαδικασία συγχώνευσης

Ομάδες: 65

Ομιλοι ( 4): Νότος 2 όμιλοι ( 16 - 17 ομάδων ) Βορράς 2 όμιλοι ( 16 ομάδων )

Πρωταθλητές:
Α Ο  Αιγάλεω: άνοδος στην Α΄ Εθνική
Βύζας Μεγάρων
Πανσερραϊκός: άνοδος στην Α΄ Εθνική
Εδεσσαϊκός

Υποβιβασμός ( 28 ομάδες ): 7 -9-8- 4 αντίστοιχα από κάθε όμιλο, από τις οποίες οι 15 ( 3-4-5-3 ) εντάχθηκαν στη νεοσύστατη Γ΄Εθνική Ερασιτεχνική
Υποβιβασμός από Α΄ Εθνική: Απόλλων Καλαμαριάς, Δόξα Δράμας

Οι πρώτοι σκόρερ κάθε ομίλου ήταν:

Α΄όμιλος: Απόστολος Πανάκης ( Καλογρέζα ): 32 γκολ
Β΄όμιλος: Σάκης Κουβάς ( Βύζας ): 27 γκολ
Γ΄όμιλος: Χατζηαντωνίου ( Ασπίδα ): 20 γκολ
Δ΄όμιλος: Καρανικόλας ( Λαμία ): 25 γκολ

Η περίοδος 1964 - 65

Τη χρονιά αυτή παρουσιάστηκαν ευχάριστες εκπλήξεις. Πρώτη από όλες ήταν η Κόρινθος, το «παιδί» από τη συγχώνευση ( που αποτελούσε τότε συχνό φαινόμενο ) του Παγκορινθιακού ( που ωστόσο διατηρήθηκε σαν ομάδα ) με τον Αρη Κορίνθου, ο οποίος ήταν ο κύριος τροφοδότης του νέου συλλόγου σε έμψυχο δυναμικό.
Νέες δυναμικές παρουσίες αποτέλεσαν τόσο ο Πανσερραϊκός
( από την ένωση Ηρακλή Σερρών και Απόλλωνα ) όσο και η Α Ε Λάρισας, με προπονητή το Γιουγκοσλάβο Αλέξη Πέτροβιτς και επίλεκτους παίκτες από τον Ηρακλή, το Λαρισαϊκό και τον Απόλλωνα Λάρισας «Γεννήθηκαν» τότε και οι Ατρόμητος Σερρών, Α Σ Λαμία ( από την ένωση των ομάδων της πόλης ) ενώ «ξεμύτισαν» στην κατηγορία για πρώτη φορά ο Αιολικός Μυτιλήνης
( που παρουσίασε το μετέπειτα διεθνή αμυντικό του ΠΑΟ Χάρη Γραμμό )  και ο Κιλκισιακός, του οποίου ο κυνηγός Κεραμιδάς πέτυχε όλα τα γκολ στη νίκη 7 - 0 επί του Ατρομήτου Σερρών.Προϊόν συγχώνευσης ήταν ακόμη ο «Ομιλος - Τρίπολη» ο οποίος τιμωρήθηκε με 3 μηδενισμούς και τερμάτισε έχοντας δεχθεί ακριβώς 100 γκολ!

Οι όμιλοι περιέχουν από 16 ( ο πρώτος, ο τρίτος και ο τέταρτος )
έως 17 ομάδες ( ο δεύτερος ) Στον πρώτο, το Αιγάλεω ( που ήρθε τότε «φουριόζο» από την Α’ Εθνική και βιαστικά θα ξαναγύριζε για μια σπουδαία δεκαετία ) πήρε σχετικά άνετα τον τίτλο ( 19 νίκες 7 ισοπαλίες, 4 ήττες ) βασιζόμενο στην εξαιρετική του άμυνα ( όπου οι σπουδαίοι Ντουντούμης, Μακρής και Τσιαμπουρής ήσαν νεοεμφανιζόμενοι ) και υπερισχύοντας της Παναχαϊκής, του Φωστήρα και του Παναιτωλικού.«Σούπερ» εμφάνιση για νεοφώτιστο σύλλογο έκανε τότε ο ΠΑΟ Καλογρέζας που ανέδειξε τον Απόστολο Πανάκη ( ο οποίος τότε σκόραρε 32 φορές )
Ο ΟΦΗ με τον περίφημο Βουζουνεράκη ξεκίνησε δυνατά στο β’όμιλο, όπου οκτώ πειραϊκές ομάδες ( Βύζας, Πανελευσινιακός, Ατρόμητος, Α Ε Νικαίας, Αργοναύτης, Αρης, Δόξα και Χαλκηδωνα ) έδιναν χρώμα…λιμανιού. Ακόμη και όταν έχασε την πρωτοκαθεδρία στη βαθμολογία καταδίωξε για μεγάλο διάστημα τον Βύζαντα που είχε οδηγό τον Κουβά ( ο οποίος πέτυχε τα 27 από τα 77 συνολικά γκολ της ομάδας του ) και πήρε τον τίτλο ( 21 νίκες, 2 ήττες )

Δεύτερη όμως ήταν τελικά η Κόρινθος ( στην οποία αγωνίσθηκε εκείνη την περίοδο ο παλαιός άσσος του Αιγάλεω και της ΑΕΚ Γιάννης Μαρδίτσης, κλείνοντας τη μεγάλη καριέρα του ) Στον τρίτο όμιλο είχαμε άνετη επικράτηση του Πανσερραϊκού με 21 νίκες και 79 τέρματα στο ενεργητικό του, ενώ η τέταρτη Ασπίδα Ξάνθης διέθετε στις τάξεις της τον πρώτο σκόρερ του ομίλου Χατζηαντωνίου ( 20 γκολ ) Στον τέταρτο όμιλο ήταν παρόμοια η κατάσταση, με τον Εδεσσαϊκό ( 73 βαθμοί ) να χρίζεται άνετα πρωταθλητής, παρότι μηδενίσθηκε στο τοπικό ντέρμπυ με τη Νάουσα, όπως και η αντίπαλός του. Απέτυχε εδώ να πρωταγωνιστήσει ο Ολυμπιακός Χαλκίδας
( που την προηγούμενη χρονιά έπαιζε στην Α’ Εθνική ) αφού τερμάτισε στην έβδομη θέση, ενώ πρώτος σκόρερ βγήκε ο Καρανικόλας ( της Λαμίας ) με 25 τέρματα

Επαιξαν τότε στη Β’ Εθνική οι αείμνηστοι Κώστας Δαβουρλής και Θέμης Ρήγας
( στην αγαπημένη τους Παναχαϊκή ) οι Δρόσος και Καρτερουλιώτης
( στην ίδια ομάδα ) ο νεαρός Αντώνης Αντωνιάδης
( στο ξεκίνημά του στην Ασπίδα Ξάνθης ) ο Μίμης Μπενάρδος
( στον Ολυμπιακο Χαλκίδας ) ο Δημήτρης Παρίδης ( στην ΑΕΚ Καβάλας ) οι Εξωμανίδης, Μαρκόπουλος, Θεόδωρος ( Λάκης ) Μαραμενίδης, Αναστασιος Καραβοκυράκος, Ζαχαριας  Λυκουρίνος και Βικτωρας Μητρόπουλος ( στο Αιγάλεω ) ο Σεϊταρίδης και ο Σιμιτζής ( στον Ολυμπιακο Χαλκίδας ) ο Μαλάκος
( στον  Ολυμπιακο Βόλου ) ο Χασεκίδης ( στη Νάουσα ) οι Σούλης Παππάς και Τοκπασίδης ( στον Εύριπο ) οι Τάκης Σπετσέρης, Σουρούνης και Σκριβάνος
( στο Βύζαντα ) ο Τσιριμιάγκος ( στον Ατρόμητο Αθηνών ) οι Τραχανάς και Ντάνος
( στη Λαμία ) ο Στεφανος Γαϊτάνος ( στη Βέροια ) οι Ιωαννίδης και Γιακουμής
 ( Καλογρέζα ) οι Δημτσούδης, Βόλτσος και Νεοφυτίδης ( στα Γιαννιτσά )
Τυριακίδης ( στην Εδεσσα ) Νεοχωρίτης ( Ασπίδα ) Τσοπλάκης ( Μελιτέας ) Τσιλιγγιρίδης ( Ξάνθη)  Αραπίνης ( Καμίνια ) Κανναβάς ( Ελευσίνα ) Μπαρτζής
( Παγκορινθιακός)  Νεοφύτου ( Διαγόρας ) Ανθρωπέλος ( Σαφράμπολη ) Κίτρας
( Λεβαδειακός ) Ανυφαντάκης ( Ρεθυμνιακός ) Προύσαλης ( Φοίνιξ Πολίχνης ) Τσιντάλης ( Κιλκίς ) Κεφαλίδης και Σβήρκου ( Βέροιας ) Νίκου ( Αρτας ) Πλακιάς
( Αναγεννησις Καρδίτσας ) Παπαμέτης ( Παναιτωλικού ) οι Καρνής και Σκανδαλάκης
( Εργοτέλη ) και ο ικανότατος σκόρερ Λεβαντής ( του Αρη Χίου ) που τελικά αφού πέρασε από πολλές ομάδες παρέμεινε, για χρόνια, αρχισκόρερ της Β΄ Εθνικής με 128 γκόλ. Επίσης, τότε πρωτόπαιξε και ο Δημητρης Τσιβγούλης ( στο Περιστέρι )
Θυμίζουμε και τα σκορ - «μαμούθ» της χρονιάς: Θύελλα Πατρών - Αστέρας Τρίπολης 11 - 0 Αβέρωφ - Καλογρέζα 6 - 5 Φωστήρας - Αστέρας Τρίπολης 7 - 3 ( α’ ομίλου ) Βύζας - Ρεθυμνιακός 8 - 2 ΑΕ Χίου - Τάλως 9 - 2 ΑΕ Νικαίας - Χαλκηδωνα 9 - 1
( β’ ομίλου ) Φοίνιξ Πολίχνης - Νιγρίτα 9 - 2 ( γ’ ομίλου ) Αναγέννηση Γιαννιτσών - Απόλλων Λάρισας 8 - 2 Λαμία - Απόλλων Λάρισας 9 - 2 Ολυμπιακός Χαλκίδας - Απόλλων Λάρισας 8 - 2 ( δ’ ομίλου )

Στο «τουρνουά των πρωταθλητριών ομάδων» Αιγάλεω και Πανσερραϊκός τα βρήκαν στο μεταξύ τους αγώνα ( 1 - 1 φωτό από ηλεκτρονικό αρχείο "Αθλητικής Ηχούς" ) αφήνοντας εκτός νυμφώνα τον εξαιρετικό Εδεσσαϊκό ( που είχε πάρει σε τρία χρόνια δυο τίτλους στην κατηγορία ) και το Βύζαντα.
Την κατηγορία το 1965 έχασαν η Αρτα, η Σαφράμπολη, ο Πατραϊκός, ο Ροδιακός, η ΑΕ Καλαμών, ο Φοίβος Κρεμαστής Ρόδου, και ο Ομιλος -Τρίπολη ( 1ου ομίλου ) οι Αρης Πειραιά, Εργοτέλης, Αιολικός, Ναύπλιο, Ρεθυμνιακός  που πολύ αργότερα μαζί με τον Ατρόμητο Ρεθύμνου θα μας γνώριζαν την ΕΑΡ  ΑΕ Χίου, Τάλως, Δόξα Πειραιά, Παγκορινθιακός ( που έσβησε έκτοτε ) και Χαλκηδωνα που θα επανεμφανιζόταν εντυπωσιακά δεκαετίες αργότερα  από το 2ο όμιλο  Μέγας Αλέξανδρος και Ατρόμητος Σερρών, Ηρακλής και ΑΕΚ Κάβαλας, Αρης Δράμας, Ελπίδα Νιγρίτας και ΠΟ Ξηροκρήνης ( γ’ όμιλος ) Αναγέννηση Καρδίτσας  που υποβιβαζόταν για δεύτερη φορά τα τελευταία τρία χρόνια  Εύριπος, Κάδμος, Νικηφόρος Φλώρινας, Νάουσα, Λεβαδειακός και Απόλλων Λάρισας

Α΄ όμιλος ( 30 αγώνες ) 

1 Α Ο  Αιγάλεω 75 β 55 - 20
2 Φωστήρας Ταύρου 72 β 63 - 32
3 Παναιτωλικός 72 β 49 - 23
4 Παναχαϊκή 67 β 48 - 33
5 Θύελλα Πατρών 65 β (-2) 52 - 31
6 ΠΑΟ Καλογρέζας 65 β 60 - 49
7 Διαγόρας Ρόδου 65 β 47 - 38
8 Ατρόμητος Αθηνών 63 β 53 - 39
9 Αβέρωφ Ιωαννίνων 63 β 53 - 42
10 Αναγέννηση Αρτας 62 β 40 - 41
11 ΠΑΟ Σαφράμπολη 58 β 50 - 43
12 Πατραϊκός ΟΦ 57 β 47 - 50
13 ΑΣ Ροδιακός 49 β (-2) 34 - 58
14 ΑΕΚ Καλαμάτας 46 β (-1) 30 - 60
15 Φοίβος Κρεμαστής 43 β 29 - 69
16 ΑΟ Τρίπολης* 30 β (-7) 17 - 99
*Από συγχώνευση ομάδων της Τρίπολης

Β΄ όμιλος ( 32 αγώνες ) 

1 Βύζας Μεγάρων 83 β 77 - 21
2 ΑΟ Κόρινθος* 78 β 59 - 25
3 Πανελευσινιακός 76 β 54 - 21
4 Ατρόμητος Πειραιά 76 β 51 - 29
5 ΟΦΗ 71 β (-2) 63 - 31
6 Αργοναύτης Πειραιά 68 β 51 - 45
7 ΑΕ Νίκαιας** 68 β 54 - 33
8 Αρης Νίκαιας Πειραιά** 67 β 54 - 33
9 Εργοτέλης Ηρακλείου 66 β 60 - 37
10 Αιολικός Μυτιλήνης*** 65 β 40 - 39
11 Πανναυπλιακός 63 β 46 - 41
12 Ρεθυμνιακός 62 β 45 - 50
13 ΑΕ Αρης Χίου 57 β 45 - 63
14 Τάλως Χανίων 51 β (-1) 32 - 67
15 Δόξα Πειραιά 49 β 29 - 69
16 Παγκορινθιακός 43 β (-2) 28 - 95
17 ΑΟ Χαλκηδωνα Νήαρ Ηστ 39 β (-1) 19 - 92

* Από συγχώνευση Αρη Κορίνθου και Παγκορινθιακού
** Συγχωνεύτηκαν στον Ιωνικό Νικαίας
***Από συγχώνευση Αχιλλέα Μυτιληνης με Ολυμπιακό Μυτιληνης

Γ΄ όμιλος ( 30 αγώνες )

1 Πανσερραϊκός* 77 β 79 - 25
2 ΜΕΝΤ 66 β 53 - 33
3 Φοίνικας Πολίχνης** 65 β 61 - 44
4 Θερμαϊκός Θεσσαλονικης** 65 β 46 - 33
5 Ασπίδα Ξάνθης 64 β 49 - 43
6 Μακεδονικός Θεσσαλονικης 63 β 54 - 38
7 ΑΟ Κιλκισιακός 63 β 40 - 34
8 Φίλιπποι Καβάλας*** 62 β (-1) 43 - 27
9 Ελπίδα Δράμας 61 β 38 - 30
10 Ηρακλής Καβάλας *** 59 β 42 - 29
11 Μεγας Αλέξανδρος Ηράκλειας 57 β (-4) 29 - 39
12 Αρης Δράμας 57 β (-1) 29 - 41
13 Ατρόμητος Σερρών 57 β 48 - 61
14 ΑΕ Καβάλας *** 50 β (-1) 28 - 62
15 Ελπίδα Νιγρίτας 42 β (-1) 29 - 96
16 ΠΟ Ξηροκρήνης 41 β (-1) 31 - 76

* Από συγχώνευση Απόλλωνα και Ηρακλή Σερρών
**Φοίνικας και Θερμαϊκός δεν μετείχαν την επόμενη σαιζόν
*** Συγχωνεύτηκαν στον ΑΟ Καβάλα

Δ΄ όμιλος ( 30 αγώνες ) 

1 Εδεσσαϊκός 73 β 53 - 27
2 Αναγέννηση Γιαννιτσών 66 β 49 - 42
3 ΑΣ Λαμία* 65 β 54 - 34
4 Ολυμπιακός Βόλου 64 β 39 - 32
5 ΑΕ Λάρισα ** 64 β 34 - 30
6 ΓΑΣ Βέροια 63 β 49 - 26
7 Ολυμπιακός Χαλκίδας 62 β 51 - 31
8 Αρης Πτολεμαΐδας 62 β 36 - 32
9 ΑΓΣ Καστοριά 60 β (12 β )*** 40 - 35
10 Νικηφόρος Φλώρινας 60 β (10 β )*** 40 - 42
11 Αναγέννηση Καρδίτσας 60 β (8 β )*** 44 - 38
12 Εύριπος Χαλκίδας 60 β (5 β )*** 45 - 41
13 Κάδμος Θήβας 60 β (4 β )*** 43 - 41
14 ΦΑΣ Νάουσα 53 β 32 - 46
15 Λεβαδειακός 51 β 33 - 51
16 ΑΟ Απόλλων Λάρισας 32 β 13 - 101

*Από συγχώνευση Λαμιακού με Παλλαμιακή
** Από συγχώνευση Λαρισαϊκού, Ηρακλή, Αρη και Τοξότη
*** Βαθμολογία των αγώνων κατάταξης ( "Αθλητική Ηχώ" 21 /6/ 1965 )

Τελική φάση


1 Πανσερραϊκός 6 3 1 2 7–5 13
2 Αιγάλεω 6 3 1 2 9–7 13
3 Εδεσσαϊκός 6 3 0 3 6–9 12
4 Βύζας Μεγάρων 6 2 0 4 8–9 10

   ΠΑΝΣ ΑΙΓ ΕΔΕΣ ΒΥΖ
Πανσερραϊκός  2–1 1–0 3–0
Αιγάλεω 1–1  2–1 1–0
Εδεσσαϊκός 1–0 2–1  2–0
Βύζας Μεγάρων 2–0 1–3 5–0 





1964/ 65

Group 1

                           Aig PaA Fos PaP Thy Dia Kal AtP AvJ AnA Sam Pat RoR AEK FiK  AOT
 1  Aigaleo A O Athina    XXX 0:0 3:1 1:1 2:0 1:0 3:1 2:1 2:0 1:0 2:1 3:0 2:1 3:0 4:1  4:0
 2 Panetolikos Agrinio    1:0 XXX 3:1 0:0 1:0 1:3 4:2 2:0 2:0 1: 03:0 2:1 6:1 2:1 7:0  2:0
 3 APO Fostiras Tavros 0:0 1:1 XXX 5:2 3:1 5:1 1:0 0:0 0:0 1:1 3:1 4:2 1:1 5:0 4:1  3:1
 4 Panachaiki  Patras 2:1 0:1 0:1 XXX 0:1 1:0 2:3 2:0 3:2 3:0 2:2 2:1 3:1 2:1 4:0  2:0
 5 Thyella Patras         2:1 0:0 2:1 2:1 XXX 0:0 4:1 4:2 3:1 0:1 0:0 3:2 2:1 3:0 3:0 11:0
 6 Diagoras Rodos         0:0 4:1 1:3 3:0 0:0 XXX 1:3 2:1 4:2 4:2 3:2 0:0 0:0 2:1 2:0  2:0
 7 PAO Kalogreza       0:4 1:1 0:1 1:1 2:0 5:3 XXX 1:1 1:1 5:1 1:1 2:0 4:1 1:0 2:1  4:2
 8 Atromitos Peristeri    1:1 1:0 1:1 3:1 1:1 4:2 1:0 XXX 1:1 4:1 3:1 0:1 1:0 2:1 2:0  4:1
 9 Averof Jiannina        2:2 1:1 0:0 1:1 2:1 1:0 6:5 4:3 XXX 1:0 3:1 3:2 1:0 6:1 4:0  7:0
10 Anajennisis Arta       1:0 0:1 2:0 0:1 1:1 1:0 1:4 2:0 1:0 XXX 2:1 1:0 4:2 0:0 2:1  5:0
11 Samfrapolis            2:4 1:0 0:3 1:0 2:0 0:1 2:2 1:1 2:0 2:2 XXX 3:1 6:0 4:0 2:1  4:0
12 Patraikos AO Patras  0:3 1:0 2:2 0:2 2:3 1:1 1:1 2:1 1:0 3:3 2:1 XXX 5:2 2:0 2:2  7:1
13 Rodiakos Rodos         1:1 2:1 1:3 1:3 1:2 1:1 3:1 1:2 1:1 3:1 1:1 1:1 XXX 0:1 1:0  2:0
14 AE Kalamata          0:2 0:1 1:1 0:1 1:1 1:3 1:2 1:4 4:1 1:2 2:1 1:0 0:1 XXX 4:1  3:0
15 Fivos Kremastis   0:1 2:3 1:2 1:4 2:1 0:2 1:3 2:1 0:0 1:1 1:1 2:3 1:3 5:0 XXX  2:1
16 AO Tripoli           1:2 0:1 3:7 0:2 0:1 1:2 0:2 1:7 0:2 0:2 0:4 1:2 2:0 2:3 0:0  XXX

 Group 2

                       ViM Kor Ele AtP OFI Nik Arg Erg Ari Aio Naf Ret ArC TaC DoP Pag Cha
 1 Vizas Megara       XXX 1:0 1:1 0:0 3:1 2:0 3:1 1:2 3:0 4:0 3:0 8:2 5:0 4:1 3:0 4:1 7:1
 2 AO Korinthos     2:1 XXX 1:0 1:0 2:0 2:1 1:0 4:1 2:1 2:1 3:0 1:0 5:0 2:0 3:2 8:0 2:1
 3 Panelefsinikos     0:0 2:1 XXX 0:0 1:3 2:1 4:0 1:1 0:0 1:0 2:0 5:0 1:0 3:1 1:0 5:0 4:0
 4 Atromitos Pireas   2:2 0:0 0:0 XXX 1:0 1:1 2:3 3:2 4:2 3:0 1:1 4:0 4:2 2:0 2:0 3:1 1:0
 5 OFI Iraklio     1:1 3:0 1:1 1:1 XXX 2:1 0:2 2:1 2:0 4:1 2:1 2:2 5:1 2:1 7:1 6:0 8:0
 6 AE Nikeas Pireas 1:2 1:3 2:1 0:1 0:0 XXX 0:0 1:1 0:1 0:0 1:1 2:1 2:1 6:1 4:1 6:1 9:1
 7 Argonaftis Pireas  1:1 1:1 0:1 0:2 3:2 1:1 XXX 0:1 2:0 2:1 2:2 1:0 3:1 4:2 0:2 2:2 4:1
 8 Ergotelis Kriti    1:1 1:1 2:1 4:0 1:3 1:0 0:0 XXX 5:1 4:0 1:2 1:2 4:0 4:0 2:2 9:0 3:1
 9 Aris Pireas        0:0 1:0 1:1 0:1 1:0 0:1 3:3 2:1 XXX 0:0 1:1 2:0 2:1 2:2 2:1 5:0 4:0
10 Aiolikos Mitilinis 1:2 2:1 2:1 2:1 0:0 0:0 4:1 0:0 2:1 XXX 1:0 2:3 2:0 2:0 4:1 2:0 3:0
11 Pannafpliakos      1:2 0:1 0:1 3:1 1:2 1:3 2:4 2:1 2:2 1:1 XXX 2:0 3:1 4:0 3:0 2:0 2:0
12 Rethimniakos AE  0:0 1:2 2:2 0:2 1:2 1:2 1:1 2:0 4:1 2:0 0:0 XXX 4:0 2:0 6:2 2:1 1:0
13 Aris Chios         0:1 2:1 0:2 1:3 2:0 2:2 1:1 3:1 1:1 1:0 0:0 2:2 XXX 9:2 2:0 2:0 5:1
14 Talos Chania Kriti 0:2 1:0 1:1 1:2 0:1 1:2 2:0 0:0 2:4 2:2 0:0 0:0 2:0 XXX 1:0 1:0 2:0
15 AS Doxa Pireas   0:3 0:0 0:4 0:0 0:0 0:1 1:4 1:4 1:2 0:3 1:2 1:1 2:0 4:1 XXX 2:1 0:1
16 Pagorinthiakos     0:4 1:3 0:2 1:1 0:1 1:1 1:3 1:0 0:2 2:0 3:2 2:1 2:4 0:4 2:3 XXX 4:2
17 Chalkidona Pireas  1:3 0:4 0:3 1:3 1:0 0:2 0:1 0:1 0:3 0:2 1:5 0:2 0:1 3:1 0:1 3:1 XXX

Group 3

                        Ser MEN The FiP AsX MNE Kil FiK ElD MAI IrK ArD AtS AEK ElN POX
 1 Panserraikos AO   XXX 2:0 1:0 2:0 7:1 3:2 4:2 1:1 2:0 4:0 2:2 3:0 6:3 5:1 6:1 2:1
 2 MENT Toumba T  1:1 XXX 2:0 2:1 5:1 2:1 1:2 2:1 1:0 3:0 2:1 1:1 5:0 2:1 5:1 3:0
 3 Thermaikos Thessa  2:0 2:0 XXX 3:1 4:2 2:2 2:0 0:0 0:1 1:1 1:0 2:0 4:1 3:0 4:1 4:0
 4 Finikas Polichnis   3:2 2:1 1:2 XXX 0:0 3:4 1:1 1:2 2:2 0:0 1:0 4:1 3:2 7:2 9:2 7:1
 5 Aspida Xanthis      1:0 0:0 0:0 2:2 XXX 4:1 2:0 2:1 2:2 1:1 0:1 3:0 3:1 4:1 4:0 2:2
 6 Makedonikos NE    1:1 2:1 1:1 1:1 2:0 XXX 6:1 2:0 0:1 1:1 1:1 2:0 1:1 3:1 8:1 2:1
 7 Kilkisiakos AO    1:2 1:1 2:0 0:0 1:1 2:1 XXX 0:0 1:1 3:1 1:0 1:0 7:0 2:0 3:2 2:0
 8 Filippi Kavalas     0:2 2:2 3:2 4:1 0:2 2:1 3:0 XXX 0:0 3:1 0:0 1:0 1:0 1:2 9:0 3:1
 9 Elpida Dramas       0:2 1:1 2:0 0:1 0:0 1:0 1:0 1:0 XXX 6:1 2:2 0:1 2:2 1:2 2:0 4:2
10 Megas Alexandros I. 0:0 3:0 2:2 2:2 3:1 0:2 2:1 0:0 3:1 XXX 2:0 2:0 3:1 1:0 2:1 1:1
11 Iraklis Kavalas     0:2 1:0 2:0 1:1 0:0 1:2 0:0 0:0 1:1 2:1 XXX 1:0 3:1 1:2 8:1 6:0
12 Aris Dramas         1:1 1:0 0:1 0:0 3:2 2:0 1:0 1:0 1:0 2:1 1:1 XXX 2:2 1:0 1:1 2:1
13 Atromitos Serres    0:3 2:1 4:1 2:2 2:0 2:3 2:2 2:0 1:0 1:1 1:1 5:2 XXX 4:1 1:0 2:0
14 AEK Kavalas      0:4 2:3 0:2 0:2 1:4 1:0 0:0 0:0 1:2 2:1 0:3 3:1 2:1 XXX 2:1 0:3
15 Elpida Nigritas     1:7 1:2 1:1 1:2 1:2 1:0 0:2 0:4 1:0 1:1 1:1 3:2 2:1 0:1 XXX 2:2
16 PO Xirokrinis     0:2 0:4 3:2 2:3 2:5 0:2 0:2 1:2 0:4 1:2 3:2 0:2 0:1 0:0 4:1 XXX

Group 4

                           Ede AnJ Lam OlV Lar Ver OlC ArP ArK NiF AnK EvC KaT Nao Liv ApL
 1 Edessaikos AO  XXX 1:0 1:0 1:0 1:0 2:1 4:0 1:0 1:0 2:1 3:0 4:1 3:1 2:1 6:1 4:0
 2 Anajennisis Jiannitsa  1:3 XXX 3:1 1:1 1:1 3:0 1:1 2:0 2:2 2:1 2:1 3:2 2:1 3:1 2:1 8:2
 3 AO Lamias            3:0 5:3 XXX 1:0 1:0 0:0 1:0 2:0 2:1 6:1 2:1 3:1 1:1 4:0 0:0 9:2
 4 Olympiakos Volos       2:2 3:0 1:1 XXX 1:0 2:0 1:1 3:1 2:2 1:0 2:2 2:1 4:0 2:2 2:1 5:0
 5 AE Larisa            0:1 0:0 1:0 1:0 XXX 1:0 0:0 0:1 2:1 2:1 2:1 1:0 1:0 2:0 3:1 3:0
 6 AS Veria             1:2 3:0 1:0 1:0 2:3 XXX 1:1 1:0 0:1 3:0 2:0 2:1 3:0 1:1 5:0 5:0
 7 Olympiakos Chalki   3:1 2:2 2:2 3:0 5:0 1:1 XXX 0:1 2:0 2:3 3:0 1:2 4:0 3:0 2:0 8:2
 8 Aris Ptolemaidas       0:0 2:0 5:2 0:1 1:0 1:0 2:1 XXX 1:0 0:1 3:1 4:0 2:0 1:1 2:2 4:0
 9 AO Aris Kastoria     1:0 1:1 2:1 0:0 0:2 0:1 3:1 3:0 XXX 2:2 3:3 3:1 2:1 1:0 1:1 5:0
10 Nikiforos Florinas     1:1 1:1 0:1 7:1 3:0 0:3 1:0 1:1 1:0 XXX 0:0 1:0 3:0 1:0 2:2 2:1
11 Anajennisis Karditsa   2:3 0:1 1:1 2:0 2:0 2:0 3:1 2:0 0:0 0:0 XXX 1:0 2:2 5:0 2:1 3:0
12 Evripos Chalkida       1:1 4:0 1:0 1:0 2:1 1:0 0:2 5:2 3:0 3:2 3:2 XXX 1:0 2:2 1:1 4:0
13 Kadmos Thivas          4:1 0:2 2:0 1:1 3:0 1:2 0:0 2:0 3:1 5:1 2:0 1:0 XXX 3:2 3:1 5:1
14 FAS Naoussa          0:0 1:1 2:1 0:0 2:2 4:3 0:0 0:0 1:0 1:1 1:1 0:0 1:1 XXX 2:1 4:0
15 AE Levadiakos        1:1 1:2 1:1 0:1 0:2 2:2 0:0 1:1 1:2 2:0 0:2 2:1 0:0 4:2 XXX 3:1
16 Apollonas Larisas      1:1 0:0 1:3 0:1 0:4 0:2 0:2 0:1 0:3 0:2 1:3 0:3 0:1 1:1 0:2 XXX







 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου