Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2012

Τελικοί Κυπέλλου Ολλανδίας, Δανίας, Μάλτας, Λουξεμβούργου

1899 RAP Amsterdam - HVV Den Haag 1 - 0 ( dts )
1900 Velocitas Breda - Ajax Leiden 3 - 1
1901 H B S Den Haag - R A P Amsterdam 4 - 3
1902 Haarlem - H B S Den Haag 2 - 1
1903 H V V Den Haag - H B S Den Haag 6 - 1
1904 H F C - H V V Den Haag 3 - 1
1905 V O C Rotterdam - H B S Den Haag 2 3 - 0
1906 Concordia - Volharding 3 - 2
1907 V O C Rotterdam - Voorwaarts 4 - 3
1908 H B S Den Haag 2 - V O C Rotterdam 3 - 1
1909 Quick Den Haag 2 - V O C Rotterdam 2 - 0
1910 Quick Den Haag 2 - H V V Den Haag 2 2 - 0
1911 Quick Den Haag H F C - Haarlem 1 - 0
1912 Haarlem - Vitesse 2 - 0
1913 H F C - D F C 4 - 1
1914 D F C - Haarlem 3 - 2
1915 H F C - H B S Den Haag 1 - 0
1916 Quick Den Haag - H B S Den Haag 2 - 1
1917 Ajax - V S V ( Velsen ) 5 - 0
1918 R C H - V V A 2 - 1
1919 Non disputata
1920 C V V - V U C Den Haag 2 - 1
1921 Schoten - R F C 2 - 1
1922 - 24 Non disputata
1925 Z F C - Xerxes 5 - 1
1926 L O N G A - de Spartaan 5 - 2
1927 V U C Den Haag - Vitesse 3 - 1
1928 R C H - P E C 2 - 0
1929 Non disputata
1930 Feyenoord - Excelsior 1 - 0
1931 Non disputata
1932 D F C - P S V Eindhoven 5 - 4
1933 Non disputata
1934 Velocitas Groningen - Feyenoord 3 - 2
1935 Feyenoord - Helmond 5 - 2
1936 Roermond - K F C 4 - 2
1937 F C Eindhoven - de Spartaan 1 - 0
1938 V S V - A G O V V 4 - 1
1939 Wageningen - P S V Eindhoven 2 - 1
1940 - 42 Non disputata
1943 Ajax - D F C 3 - 2
1944 Willem II - Groene Ster 9 - 2
1945 - 47 Non disputata
1948 Wageningen - D W V ( Amsterdam ) 0 - 0 Wageningen vince dtr
1949 Quick Nijmegen - Helmondia 1 - 1 Quick vince dtr
1950 PSV Eindhoven - H F C Haarlem 4 - 3
1951 - 56 Non disputata
1957 Fortuna'54 - Feyenoord 4 - 2
1958 Sparta - F C Volendam 4 - 3
1959 V V V - A D O Den Haag 4 - 1
1960 Non disputata
1961 Ajax - N A C Breda 3 - 0
1962 Sparta - D H C 1 - 0
1963 Willem II - A D O Den Haag 3 - 0
1964 Fortuna'54 - A D O Den Haag 0 - 0 Fortuna vince dtr
1965 Feyenoord - Go Ahead 1 - 0
1966 Sparta - A D O Den Haag 1 - 0
1967 Ajax - N A C Breda 2 - 1
1968 A D O Den Haag - Ajax 2 - 1
1969 Feyenoord - P S V Eindhoven 1 - 1, 2 - 0 1 - 1 dts, 2 - 0 in dts
1970 Ajax - P S V Eindhoven 2 - 0
1971 Ajax - Sparta 2 - 2, 2 - 1 2 - 2 dts, 2 - 1 dts
1972 Ajax - F C Den Haag 3 - 2
1973 N A C Breda - N E C Nijmegen 2 - 0
1974 P S V Eindhoven - N A C Breda 6 - 0
1975 F C Den Haag - F C Twente 1 - 0
1976 P S V Eindhoven - Roda J C 1 - 0 dts
1977 F C Twente - P E C Zwolle 3 - 0 dts
1978 A Z 67 Alkmaar - Ajax 1 - 0
1979 Ajax - F C Twente 1 - 1, 3 - 0 1 - 1 dts, 3 - 0 nella ripetizione
1980 Feyenoord - Ajax 3 - 1
1981 A Z 67 Alkmaar - Ajax 3 - 1
1982 A Z 67 Alkmaar - F C Utrecht 0 - 1, 5 - 1 A Z67 vince per 5 - 2 nel totale
1983 Ajax - N E C Nijmegen 3 - 1, 3 - 1 Ajax vince per 6 - 2 nel totale
1984 Feyenoord - Fortuna Sittard 1 - 0
1985 F C Utrecht - Helmond Sport 1 - 0
1986 Ajax - R B C 3 - 0
1987 Ajax - F C Den Haag 4 - 2 ( dts )
1988 P S V Eindhoven - Roda J C 3 - 2
1989 P S V Eindhoven - F C Groningen 4 - 1
1990 P S V Eindhoven - Vitesse 1 - 0
1991 Feyenoord - B V V Den Bosch 1 - 0
1992 Feyenoord - Roda J C 3 - 0
1993 Ajax - S C Heerenveen 6 - 2
1994 Feyenoord - N E C Nijmegen 2 - 1
1995 Feyenoord - F C Volendam 2 - 1
1996 P S V Eindhoven - Sparta 5 - 2
1997 Roda J C - S C Heerenveen 4 - 2
1998 Ajax - P S V Eindhoven 5 - 0
1999 Ajax - Fortuna Sittard 2 - 0
2000 Roda J C - N E C Nijmegen 2 - 0
2001 F C Twente - P S V Eindhoven 0 - 0 dts F C Twente vince dtr
2002 Ajax - F C Utrecht 3 - 2 dts
2003 F C Utrecht - Feyenoord 4 - 1
2004 F C Utrecht - F C Twente 1 - 0
2005 P S V Eindhoven - Willem II 4 - 0
2006 Ajax - P S V Eindhoven 2 - 1
2007 Ajax - A Z67 Alkmaar 1 - 1 dts Ajax vince dtr
2008 Feyenoord - Roda J C 2 - 0
2009 Heerenveen - Twente 2 - 2 dts Heerenveen vince dtr 5 - 4
2010 Ajax - Feyenoord 2 - 0, 4 - 1

Τελικοί Κυπέλλου Δανίας
1910 B 93 2 - 0 KB
1911 Velo Hellerup 5 - 0 Viktoria Kobenhavn
1911 BK Frem 3 - 2 KB
1912 KB 8 - 1 B 1903
1913 KB 4 - 1 BK Frem
1914 KB 4 - 3 Akademisk BK
1915 B 93 4 - 1 Akademisk BK
1916 KB 3 - 0 B 93
1917 B 1903 3 - 2 Osterbros BK aet
1918 B 93 5 - 2 BK Frem
1919 B 1903 4 - 2 BK Frem
1920 B 1903 3 - 2 B 93
1955 AGF - Aalborg Chang 4 - 0
1956 Frem - AB 1 - 0
1957 AGF - Esbjerg fB 2 - 0
1958 Vejle - KB 3 - 2
1959 Vejle - AGF 1 - 1 efs
Vejle - AGF 2 - 1 esk
1960 AGF - Frem Sakskobing 2 - 0
1961 AGF - KB 2 - 0
1962 B 1909 - Esbjerg fB 1 - 0
1963 B 1913 - Koge 2 - 1
1964 Esbjerg fB - Odense KFUM 2 - 1
1965 AGF - KB 1 - 0
1966 AaB - KB 3 - 1 efs
1967 Randers Freja - AaB 1 - 0
1968 Randers Freja - Vejle 3 - 1
1969 KB - Frem 3 - 0
1970 AaB - Lyngby 2 - 1
1971 B 1909 - Frem 1 - 0
1972 Vejle - Fremad Amager 2 - 0
1973 Randers Freja - B1901 2 - 0
1974 Vanlose IF - OB 5 - 2
1975 Vejle - Holbek BI 1 - 0
1976 Esbjerg fB - Holbek BI 2 - 1
1977 Vejle - B 1909 2 - 1
1978 Frem - Esbjerg fB 1 - 1 efs
Frem - Esbjerg fB 1 - 1 efs
Frem - Esbjerg fB 6 - 5 esk
1979 B 1903 - Koge 1 - 0
1980 Hvidovre IF - Lyngby 5 - 3
1981 Vejle - Frem 2 - 1
1982 B 93 - B 1903 2 - 2 efs
B 93 - B 1903 1 - 0
1983 OB - B 1901 3 - 0
1984 Lyngby - KB 2 - 1
1985 Lyngby - Esbjerg fB 2 - 1
1986 B 1903 - Ikast FS 2 - 1
1987 AGF - AaB 3 - 0
1988 AGF - Brondby 2 - 1 efs
1989 Brondby - Ikast FS 6 - 3 efs
1990 Lyngby - AGF 0 - 0 efs
Lyngby - AGF 6 - 1
1991 OB - AaB 0 - 0 efs
OB - AaB 4 - 3 esk
1992 AGF - B 1903 3 - 0
1993 OB - AaB 2 - 0
1994 Brondby - Nestved IF 3 - 1 esk
1995 FC Kobenhavn - AB 5 - 0
1996 AGF - Brondby 2 - 0
1997 FC Kobenhavn - Ikast FS 2 - 0
1998 Brondby - FC Kobenhavn 4 - 1
1999 AB - AaB 2 - 1
2000 Viborg FF - AaB 1 - 0
2001 Silkeborg - AB 4 - 1
2002 OB - FC Kobenhavn 2 - 1
2003 Brondby - FC Midtjylland 3 - 0
2004 FC Kobenhavn - AaB 1 - 0
2005 Brondby - FC Midtjylland 3 - 2 efs
2006 Randers FC - Esbjerg fB 1 - 0 efs
2007 OB - FC Kobenhavn 2 - 1
2008 Brondby - Esbjerg fB 3 - 2
2009 FC Kobenhavn - AaB 1 - 0
2010 FC Nordsjelland - FC Midtjylland 2 - 0 efs
2011 FC Nordsjælland 3 – 2 FC Midtjylland
Τελικοί Κυπέλλου Μάλτας
1934/ 35 Sliema Wanderers - FC Floriana 4 - 0
1935/ 36 Sliema Wanderers - FC Floriana 2 - 1
1936/ 37 Sliema Wanderers - FC Saint George’s 2 - 0
1937/ 38 FC Floriana - Sliema Wanderers 2 - 1
1938/ 39 FC Melita - Sliema Wanderers 4 - 0
1939/ 40 Sliema Wanderers - FC Melita 3 - 2
1940/ 1944 Nicht ausgetragen wegen des zweiten Weltkrieges
1944/ 45 FC Floriana - Sliema Wanderers 2 - 1
1945/ 46 Sliema Wanderers - Ħamrun Spartans 2 - 1
1946/ 47 FC Floriana - FC Valletta 3 - 0
1947/ 48 Sliema Wanderers - Hibernians Paola 2 - 2 n V 1 - 0 ( WS )
1948/ 49 FC Floriana - Sliema Wanderers 5 - 1
1949/ 50 FC Floriana - FC Saint George’s 3 - 1
1950/ 51 Sliema Wanderers - Hibernians Paola 5 - 0
1951/ 52 Sliema Wanderers - Hibernians Paola 3 - 3 n V 1 - 1 n V 1 - 0 ( WS )
1952/ 53 FC Floriana - Sliema Wanderers 1 - 0 n V
1953/ 54 FC Floriana - Rabat Ajax FC 5 - 1
1954/ 55 FC Floriana - Sliema Wanderers 1 - 0
1955/ 56 Sliema Wanderers - FC Floriana 1 - 0
1956/ 57 FC Floriana - FC Valletta 2 - 0
1957/ 58 FC Floriana - Sliema Wanderers 2 - 0
1958/ 59 Sliema Wanderers - FC Valletta 1 - 1 n V 1 - 0 ( WS )
1959/ 60 FC Valletta - FC Floriana 3 - 0
1960/ 61 FC Floriana - Hibernians Paola 2 - 0
1961/ 62 Hibernians Paola - FC Valletta 1 - 0
1962/ 63 Sliema Wanderers - Hibernians Paola 2 - 0
1963/ 64 FC Valletta - Sliema Wanderers 1 - 0
1964/ 65 Sliema Wanderers - FC Floriana 4 - 2
1965/ 66 FC Floriana - Hibernians Paola 2 - 1
1966/ 67 FC Floriana - Hibernians Paola 1 - 0
1967/ 68 Sliema Wanderers - Hibernians Paola 3 - 2 n V
1968/ 69 Sliema Wanderers - Ħamrun Spartans 3 - 1
1969/ 70 Hibernians Paola - FC Valletta 2 - 1
1970/ 71 Hibernians Paola - Sliema Wanderers 1 - 1 n V 2 - 0 ( WS )
1971/ 72 FC Floriana - Sliema Wanderers 3 - 1
1972/ 73 FC Gzira United - FC Birkirkara 0 - 0 n V 0 - 0 n V ( WS ) 2 - 0 ( WS )
1973/ 74 Sliema Wanderers - FC Floriana 1 - 0
1974/ 75 FC Valletta - Hibernians Paola 1 - 0
1975/ 76 FC Floriana - FC Valletta 2 - 0
1976/ 77 FC Valletta - FC Floriana 1 - 0
1977/ 78 FC Valletta - FC Floriana 3 - 2
1978/ 79 Sliema Wanderers - FC Floriana 2 - 1
1979/ 80 Hibernians Paola - Sliema Wanderers 2 - 1
1980/ 81 FC Floriana - Senglea Athletic 2 - 1
1981/ 82 Hibernians Paola - Sliema Wanderers 2 - 0
1982/ 83 Ħamrun Spartans - FC Valletta 2 - 0
1983/ 84 Ħamrun Spartans - FC Żurrieq 0 - 0 n V 1 - 0 ( WS )
1984 /85 FC Żurrieq - FC Valletta 0 - 0 n V 2 - 1 ( WS )
1985 /86 Rabat Ajax - FC FC Żurrieq 2 - 0
1986 /87 Ħamrun Spartans - Sliema Wanderers 2 - 1
1987 /88 Ħamrun Spartans - FC Floriana 4 - 2
1988 /89 Ħamrun Spartans - FC Floriana 1 - 0
1989 /90 Sliema Wanderers - FC Birkirkara 1 - 0
1990 /91 FC Valletta - Sliema Wanderers 2 - 1 n V
1991 /92 Ħamrun Spartans - FC Valletta 3 - 3 n V 2 - 1 ( WS )
1992 / 93 FC Floriana - Sliema Wanderers 5 - 0
1993/ 94 FC Floriana - FC Valletta 2 - 1
1994/ 95 FC Valletta - Ħamrun Spartans 1 - 0 n V
1995/ 96 FC Valletta - Sliema Wanderers 0 - 0 n V 1 - 0 ( WS )
1996/ 97 FC Valletta - Hibernians Paola 2 - 0
1997/ 98 Hibernians Paola - FC Valletta 2 - 1
1998/ 99 FC Valletta - FC Birkirkara 1 - 0 n V
1999/ 00 Sliema Wanderers - FC Birkirkara 4 - 1
2000/ 01 FC Valletta - FC Birkirkara 1 - 0
2001/ 02 FC Birkirkara - Sliema Wanderers 1 - 0
2002/ 03 FC Birkirkara - Sliema Wanderers 1 - 0
2003/ 04 Sliema Wanderers - FC Marsaxlokk 2 - 0
2004 /05 FC Birkirkara - FC Msida Saint Joseph 2 - 0
2005 /06 Hibernians Paola - FC Marsaxlokk 3 - 2 n V
2006 /07 Hibernians Paola - Sliema Wanderers 2 - 1 n V
2007/ 08 FC Birkirkara - Ħamrun Spartans 2 - 1
2008/ 09 Sliema Wanderers - FC Valletta 3 - 3 n V 4 - 3 i E
2009/ 10 FC Valletta - FC Qormi 2 - 1
 
Τελικοί Κυπέλλου Λουξεμβούργου
1922 Racing Club 2–0 Jeunesse Esch
1923 Fola Esch 3–0 Union
1924 Fola Esch 2–0 Red Boys Differdange
1925 Red Boys Differdange 1–1 aet
3–0 (R) Spora
1926 Red Boys Differdange 5–2 Union
1927 Red Boys Differdange 3–2 Jeunesse Esch
1928 Spora 2–2 aet
3–3 aet (R)
5–2 (2R) Stade Dudelange
1929 Red Boys Differdange 5–3 Spora
1930 Red Boys Differdange 2–1 Spora
1931 Red Boys Differdange 5–3 Spora
1932 Spora 2–1 Red Boys Differdange
1933 Progres Niedercorn 4–1 Union
1934 Red Boys Differdange 5–2 Spora
1935 Jeunesse Esch 4–2 Red Boys Differdange
1936 Red Boys Differdange 2–0 Stade Dudelange
1937 Jeunesse Esch 3–0 Union
1938 Stade Dudelange 1–0 National Schifflange
1939 US Dudelange 2–1 Stade Dudelange
1940 Spora 6–2 Stade Dudelange
1941 –
1944 Cup not played due to Second World War
1945 Progres Niedercorn 2–0 Spora
1946 Jeunesse Esch 3–1 Progres Niedercorn
1947 Union 2–1 Stade Dudelange
1948 Stade Dudelange 1–0 Red Boys Differdange
1949 Stade Dudelange 1–0 Racing Rodange
1950 Spora 5–1 Red Boys Differdange
1951 SC Tetange 1–1 aet
2–0 (R) CS Grevenmacher
1952 Red Boys Differdange 1–0 Red Star Merl
1953 Red Boys Differdange 2–1 CS Grevenmacher
1954 Jeunesse Esch 5–0 CS Grevenmacher
1955 Fola Esch 1–1 aet
4–1 (R) Red Boys Differdange
1956 Stade Dudelange 3–1 Progres Niedercorn
1957 Spora 2–1 Stade Dudelange
1958 Red Boys Differdange 2–1 US Dudelange
1959 Union 3–1 CS Grevenmacher
1960 National Schifflange 3–0 Stade Dudelange
1961 Alliance Dudelange 3–2 Union
1962 Alliance Dudelange 1–0 Union
1963 Union 2–1 Spora
1964 Union 1–0 Aris Bonnevoie
1965 Spora 1–0 Jeunesse Esch
1966 Spora 2–0 Jeunesse Esch
1967 Aris Bonnevoie 1–0 Union
1968 US Rumelange 0–0 aet
1–0 (R) Aris Bonnevoie
1969 Union 5–2 Alliance Dudelange
1970 Union 1–0 Red Boys Differdange
1971 Jeunesse Hautcharage 4–1 Jeunesse Esch
1972 Red Boys Differdange 4–3 Aris Bonnevoie
1973 Jeunesse Esch 3–2 Fola Esch
1974 Jeunesse Esch 4–1 Avenir Beggen
1975 US Rumelange 2–0 Jeunesse Esch
1976 Jeunesse Esch 2–1 Aris Bonnevoie
1977 Progres Niedercorn 4–4 aet
3–1 (R) Red Boys Differdange
1978 Progres Niedercorn 2–1 Union
1979 Red Boys Differdange 4–1 Aris Bonnevoie
1980 Spora 3–2 Progres Niedercorn
1981 Jeunesse Esch 5–0 Olympique Eischen
1982 Red Boys Differdange 2–1 US Rumelange
1983 Avenir Beggen 4–2 Union
1984 Avenir Beggen 4–1 US Rumelange
1985 Red Boys Differdange 1–0 Jeunesse Esch
1986 Union 4–1 Red Boys Differdange
1987 Avenir Beggen 6–0 Spora
1988 Jeunesse Esch 1–0 Avenir Beggen
1989 Union 2–0 Avenir Beggen
1990 Swift Hesperange 3–3 aet
7–1 (R) AS Differdange
1991 Union 3–0 Jeunesse Esch
1992 Avenir Beggen 1–0 CS Petange
1993 Avenir Beggen 5–2 F91 Dudelange
1994 Avenir Beggen 3–1 F91 Dudelange
1995 CS Grevenmacher 1–1 aet
3–2 (R) Jeunesse Esch
1996 Union 3–1 Jeunesse Esch
1997 Jeunesse Esch 2–0 Union
1998 CS Grevenmacher 2–0 Avenir Beggen
1999 Jeunesse Esch 3–0 FC Mondercange
2000 Jeunesse Esch 4–1 FC Mondercange
2001 Etzella Ettelbruck 5–3 FC Wiltz 71
2002 Avenir Beggen 1–0 F91 Dudelange
2003 CS Grevenmacher 1–0 Etzella Ettelbruck
2004 F91 Dudelange 3–1 aet Etzella Ettelbruck
2005 CS Petange 6–0 Cebra FC 01
2006 F91 Dudelange 3–2 Jeunesse Esch
2007 F91 Dudelange 2–1 UN Kaerjeng 97
2008 CS Grevenmacher 4–1 Victoria Rosport
2009 F91 Dudelange 5–0 UN Kaerjeng 97
2010 FC Differdange 03 1–0 CS Grevenmacher

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου