Παρασκευή, 9 Μαρτίου 2012

ΟΥΕΦΑ Γιουρόπα Ληγκ 2010 – 2011 ολοι οι αγωνες, 1ον


Το Γιουρόπα Ληγκ της περιόδου 2010 - 2011 είναι η δεύτερη διοργάνωση του Γιουρόπα Ληγκ, της διοργάνωσης που διαδέχτηκε το κύπελλο ΟΥΕΦΑ, Ξεκίνησε την 1η Ιουλίου 2010 με τους αγώνες του πρώτου προκριματικού γύρου και ολοκληρώθηκε με τον τελικό που πραγματοποιήθηκε στο Δουβλίνο στις 18 Μαΐου 2011 Νικήτρια αναδείχθηκε η Πόρτο που επικράτησε στον τελικό της επίσης πορτογαλικής Μπράγκα με 1 - 0

Πρώτος προκριματικός γύρος

Οι αγώνες της πρώτης προκριματικής φάσης διεξήχθησαν
1 και 8 Ιουλίου

 τα αποτελέσματα:

Ουνιόν Εσπορτίβα Σάντα Κολόμα – ΦΚ Μόγκρεν Μπούντβα 0–3 0–2
Ολύμπια Λιουμπλιάνας – Σιρόκι Μπιέργκ 0–2 0–3
Ανόρθωση Αμμοχώστου – Μπάνατς 3–0 1–0
Ολύμπια Μπάλτι – (α) ΦΚ Λάνκαραν 0–0 1–1
Σίμπενικ – Σλίεμα Γουωντερέρς 0–0 3–0
Τόμπωλ – Ζρίνγσκυ Μόσταρ 1–2 1–2
ΦΚ Ουλισσέ – Μπνέη Γεχούντα 0–0 0–1
ΦΚ Ραμπότνιτσκυ – ΦΚ Λουζιτάνος 5–0 6–0
Σ Κ Τίρανα – Ζαλαεγκέρσζεκ 0–0 1–0 ( παρατασις )
Ζεσταφόνι – Σ Κ Φαετάνο 5–0 0–0
Ρούναβικ – Γκέφλε 0–2 1–2
Ζόντινο – Φίλκιρ 3–0 3–1
Ράντερς – Ντούντελανζ 6–1 1–2
Πορταντάουν ΦΚ – Σκόντο ΦΚ 1–1 1–0
ΤΠΣ – Πορτ Ταλμπότ 3–1 4–0
Ρέυκιαβικ – Γκλέντοραν 3–0 2–2
Γκρεβενμάχερ – Ντάνταλκ 3–3 1–2
Καλμάρ – ΕΒ Στρέημουρ 1–0 3–0
Λιανέλι – ΦΚ Τάουρας 2–2 2–3 ( παρατασις )
Νάρβα Τρανς – MYPA 0–2 0–5
Ζέτα – (α) Ντάτσια 1–1 0–0
ΚΦ Λατς – ΦΚ Ντνιεπρ 1–1 1–7
ΦΚ Καραγκάντι – Ρουχ Χορζωφ 1–2 0–1
Δυναμό Τυφλίδας – Φλωρα Ταλίν 2–1 0–0
ΦΚ Νίτρα – Γκυόρ 2–2 1–3
ΦΚ Καραμπάκ – Μέταλουργκ Σκοπίων 4–1 1–1

Δεύτερος προκριματικός γύρος

Οι αγώνες της δεύτερης προκριματικής φάσης διεξήχθησαν 15 και 22 Ιουλίου

τα αποτελέσματα
:
Σερκλ Μπρυζ – (α) ΤΠΣ 0–1 2–1
Μάδεργουελ – Μπρέηνταμπλικ 1–0 1–0
Ανόρθωση Αμμοχώστου – Σίμπενικ 0–2 3–0 ( παρατασις )
Λωζάννη Σπορ – ΦΚ Μπόρατς 1–0 1–1
ΦΚ Σιαουλιάι – Βίσλα Κρακοβίας 0–2 0–5
Καλμάρ – Ντάτσια Κισινάου 0–0 2–0
Ουτρέχτη – Σ Κ Τίρανα 4–0 1–1
Γκόριτσα – Ράντερς 0–3 1–1
Μαριτίμο – Σπόρτινγκ Φινγκάλ 3–2 3–2
Σούντουβα – Ραπίντ Βιέννης 0–2 2–4
ΦΚ Βέντσπιλς – ΦΚ Τέτεκς 0–0 1–3
ΟΦΚ Βελιγραδίου – Ζόντινο 2–2 1–0
Ολυμπια Μπάλτι – Δυναμό Βουκουρεστίου 0–2 1–5
MYPA – Ουνιόν Εσπορτίβα Σαν Τζουλιά 3–0 5–0
Βιντεότον – ΝΚ Μάριμπορ 1–1 0–2
Μπρόντμπυ – Βαντούζ 3–0 0–0
Στάμπαεκ – (α) ΦΚ Ντνιεπρ 2–2 1–1
Σάμροκ Ρόβερς – Μπνέη Γεχούντα 1–1 1–0
ΙΦ Ελφσμποργκ – Ισκρα Σταλ 2–1 1–0
Ρέυκιαβικ – Καρπάτυ Λβοβ 0–3 2–3
Μακάμπυ Τελ Αβίβ – ΦΚ Μόγκρεν Μπούντβα 2–0 1–2
Αούστρια Βιέννης – Σιρόκι Μπρίγιετς 2–2 1–0
ΦΚ Τάουρας – ΑΠΟΕΛ 0–3 1–3
ΦΚ Μόλντε – (α) ΦΚ Γέλγκαβα 1–0 1–2
Ζεσταφόνι – Ντούκλα Μπάνσκα Μπίστριτσα 3–0 0–1
ΦΚ Χόνκα – Μπάνγκορ Σίτυ 1–1 1–2
Λέφσκυ Σόφιας – Ντάνταλκ 6–0 2–0
WIT Γεωργία – Μπάνικ Οστράβας 0–6 0–0
ΦΚ Ραμπότνιτσκυ – Μίκα 1–0 0–0
ΦΚ Ατιράου – Γκυόρ 0–3 0–2
Πορταντάουν ΦΚ – ΦΚ Καραμπάκ 1–2 1–1
Μπεσίκτας – Βίκινγκουρ 3–0 4–0
Ντυφερντάνς – Σπαρτακ Ζλάτιμπορ 3–3 0–2
Δυναμό Μινσκ – Σιλαμάε Κάλεβ 5–1 5–0
Βαλέττα ΦΚ – (α) Ρουχ Χορζωφ 1–1 0–0
ΦΚ Μπακού – Μπουντούτσνοστ 0–3 2–1
Ζρίνσκυ Μόσταρ – ΣΠ Τρε Πεν 4–1 9–2
Γκέφλε – Δυναμό Τυφλίδας 1–2 1–2
Κλίφτονβιλ – ΗΝΚ Τσιμπάλια 1–0 0–0
Μπέσα Καβάγε – Ολυμπιακός 0–5 1–6

Τρίτος προκριματικός γύρος

Οι αγώνες της τρίτης προκριματικής φάσης διεξήχθησαν 29 Ιουλίου και 5 Αυγούστου

τα αποτελέσματα:

Οντένσε Μπόλντ κλουμπ – Ζρίνσκυ Μόσταρ 5–3 0–0
ΦΚ Ντνιεπρ – Μπάνικ Οστράβας 1–0 2–1
ΦΚ Ραμπότνιτσκυ – Λίβερπουλ 0–2 0–2
Μαριτίμο – Μπάνγκορ Σίτυ 8–2 2–1
Μπερόε Στάρα Ζαγόρα – Ραπίντ Βιέννης 1–1 0–3
MYPA – ΦΚ Τιμισοάρα 1–2 3–3
ΤΣΣΚΑ Σόφιας – Κλίφτονβιλ 3–0 2–1
Καρπάτυ Λβοβ – Ζεσταφόνι 1–0 1–0
Σάμροκ Ρόβερς – Γιουβέντους 0–2 0–1
ΙΦ Ελφσποργκ – ΦΚ Τέτεκς 5–0 2–1
ΦΚ Νόρτζελαντ – Σπόρτινγκ Λισσαβωνας 0–1 1–2
ΝΚ Μάριμπορ – Χιμπέρνιαν 3–0 3–2
Ερυθρός Αστέρας Βελιγραδίου – Σλόβαν Μπρατισλάβας 1–2 1–1
Ιντερ Τούρκου – ΚΡΣ Γκενκ 1–5 2–3
Ρουχ Χορζωφ – Αούστρια Βιέννης 1–3 0–3
Βικτωρια Πιλζεν – Μπεσίκτας 1–1 0–3
Ολυμπιακός – (α) Μακάμπυ Τελ Αβίβ 2–1 0–1
Βίσλα Κρακοβίας – ΦΚ Καραμπάκ 0–1 2–3
Στουρμ Γκρατς – Δυναμό Τυφλίδας 2–0 1–1
Σερκλ Μπρυζ – Ανόρθωση Αμμοχώστου 1–0 1–3
Μπουντούτσνοστ Ποντγκόριτσα – Μπρόντμπυ 1–2 0–1
Μόλντε ΦΚ – ΦΒ Στουτγκάρδη 2–3 2–2
Μακάμπυ Χάιφα – Δυναμό Μινσκ 1–0 1–3
Ουτρέχτη – ΦΚ Λουκέρνη 1–0 3–1
Σιμπίρ Νοβοσιμπίρσκ – (α) Απόλλων Λεμεσού 1–0 1–2
Ράντερς – Λωζάννη Σπορ 2–3 1–1
Δυναμό Βουκουρεστίου – Χάυντουκ Σπλιτ 3–1 0–3
ΑΖ Αλκμααρ – ΙΦΚ Γκέτεμποργκ 2–0 0–1
Σπάρτακ Ζλάτιμορ – Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκ 2–1 0–2
Γκυορ – ( 4 – 3 πεναλτυ ) Μονπελιέ 0–1 1–0 ( παρατασις )
Αάλεσουντ – Μάδεργουελl 1–1 0–3
Καλμάρ – Λέφσκυ Σόφιας 1–1 2–5
Γαλατα Σεράυ – ΟΦΚ Βελιγραδίου 2–2 5–1
Γιαγκελόνια Μπιάλιστοκ – Αρης 1–2 2–2
ΑΠΟΕΛ – ΦΚ Γιάμπλονετς 1–0 3–1

Πλαιη Οφφ

Οι αγώνες της τέταρτης προκριματικής φάσης ( πλαιη οφφ ) διεξήχθησαν 19 και 26 Ιουλίου. Στη φάση αυτή συμμετείχαν και ομάδες που αποκλείστηκαν από τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League

τα αποτελέσματα:

Παρί Σαιν Ζερμαιν – Μακάμπυ Τελ Αβίβ 2–0 3–4
Μπάγερ Λεβερκούζεν – Ταβρίγια Συμφερόπολης 3–0 3–1
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ανόρθωση Αμμοχώστου 4–0 2–1
Χάυντουκ Σπλιτ – Ουνιρέαi 4–1 1–1
Φέγενορντ – ΚΑΑ Γκεντ 1–0 0–2
Γκενκ – ΦΚ Πόρτο 0–3 2–4
Ντέμπρετσεν – Λίτεξ Λόβετς 2–0 2–1
Αρης – Αούστρια Βιέννης 1–0 1–1
Γαλατα Σεράυ – (α) Καρπάτυ Λβοβ 2–2 1–1
Παλέρμο – ΝΚ Μάριμπορ 3–0 2–3
Κλαμπ Μπρυζ 5–3 Δυναμό Μινσκ 2–1 3–2
Ομόνοια Λευκωσίας – Μέταλιστ Χάρκοβο 0–1 2–2
Βασλούι – Λιλ 0–0 0–2
ΣΣΚ Νάπολι 3–0 ΙΦ Ελφσμποργκ 1–0 2–0
Σπόρτινγκ Λισσαβωνας – Μπρόντμπυ 0–2 3–0
Στεάουα Βουκουρεστίου – ( 4 – 3 πεναλτυ ) Γκρασχόπερς Ζυρίχης
1–0 0–1 ( παρατασις )
Λίβερπουλ – Τραμπζον Σπόρ 1–0 2–1
Σέλτικ – Ουτρέχτη 2–0 0–4
Μπορούσια Ντόρτμουντ – ΦΚ Καραμπάκ 4–0 1–0
ΑΙΚ Στοκχόλμης – Λέφσκυ Σόφιας 0–0 1–2
Στουρμ Γκρατς – Γιουβέντους 1–2 0–1
Χετάφε – ΑΠΟΕΛ 1–0 1–1 ( παρατασις )
Νταντη Γιουνάιτεντ – ΑΕΚ 0–1 1–1
ΑΖ Αλκμααρ – ΦΚ Ακτομπε 2–0 1–2
Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκ – Λεχ Πόζναν 0–1 0–0
Ραπίντ Βιέννης – Αστον Βίλλα 1–1 3–2
ΤΣΣΚΑ Σόφιας – Νιου Σαιντς ΦΚ 3–0 2–2
Μπεσίκτας – HJK Ελσίνκι 2–0 4–0
Σλόβαν Μπρατισλάβα – ΦΒ Στουτγκάρδη 0–1 2–2
Σιμπίρ Νοβοσιμπίρσκ – Αϊντχόβεν 1–0 0–5
Μπάτε Μπορίσωφ – Μαριτίμο 3–0 2–1
Λωζάννη Σπορ – ( 4 – 3 πεναλτυ ) Λοκομοτίβ Μόσχας 1–1 1–1 ( παρατασις )
Γκυορ – Δυναμό Ζάγκρεμπ 0–2 1–2
Οντένσε Μπόλντκλουμπ – Μάδεργουελ 2–1 1–0
ΠΑΟΚ – Φενερ Μπαξέ 1–0 1–1 ( παρατασις )
Βιγιαρεάλ – ΦΚ Ντνιέπρ 5–0 2–1
ΦΚ Τιμισοάρα – Μάντσεστερ Σίτυ 0–1 0–2

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου