Παρασκευή, 9 Μαρτίου 2012

ΟΥΕΦΑ Γιουρόπα Ληγκ 2010 – 2011 ολοι οι αγωνες, 2ον

Φάση ομίλων

Στη φάση αυτή συμμετείχαν και ομάδες που αποκλείστηκαν από τον τέταρτο προκριματικό γύρο του Champions League. Αυτές ήταν οι: Σέριφ Τίρασπολ, Ρεντ Μπουλ Σάλτσμπουργκ, Ρόζενμποργκ,
Σπάρτα Πράγας, Αντερλεχτ, Γιουνγκ Μπόυς,
Σεβίλλη Φ Κ, Σαμπντόρια, Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης και Δυναμό Κιέβου

τα αποτελέσματα της φάσης των ομίλων

1ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
Ρεντ Μπουλ Σάλτσμπουργκ - Μάντσεστερ Σίτυ 0-2
Γιουβέντους - Λεχ Πόζναν 3-3
30 Σεπτεμβρίου 2010
Μάντσεστερ Σίτυ - Γιουβέντους 1-1
Λεχ Πόζναν - Ρεντ Μπουλ Σάλτσμπουργκ 2-0
21 Οκτωβρίου 2010
Ρεντ Μπουλ Σάλτσμπουργκ - Γιουβέντους 1-1
Μάντσεστερ Σίτυ - Λεχ Πόζναν 3-1
4 Νοεμβρίου 2010
Γιουβέντους - Ρεντ Μπουλ Σάλτσμπουργκ 0-0
Λεχ Πόζναν - Μάντσεστερ Σίτυ 3-1
1 Δεκεμβρίου 2010
Λεχ Πόζναν - Γιουβέντους 1-1
Μάντσεστερ Σίτυ - Ρεντ Μπουλ Σάλτσμπουργκ 3-0
16 Δεκεμβρίου 2010
Γιουβέντους-Μάντσεστερ Σίτυ 1-1
Ρεντ Μπουλ Σάλτσμπουργκ - Λεχ Πόζναν 0-1
16 Σεπτεμβρίου 2010

2ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
Αρης Θεσσαλονίκης - Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0
Μπάγερ Λεβερκούζεν - Ρόζενμποργκ 4-0
30 Σεπτεμβρίου 2010
Ατλέτικο Μαδρίτης - Μπάγερ Λεβερκούζεν 1-1
Ρόζενμποργκ - Αρης Θεσσαλονίκης 2-1
21 Οκτωβρίου 2010
Αρης Θεσσαλονίκης - Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-0
Ατλέτικο Μαδρίτης - Ρόζενμποργκ 3-0
4 Νοεμβρίου 2010
Μπάγερ Λεβερκούζεν - Αρης Θεσσαλονίκης 1-0
Ρόζενμποργκ - Ατλέτικο Μαδρίτης 1-2
1 Δεκεμβρίου 2010
Ρόζενμποργκ ΒΚ - Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-1
Ατλέτικο Μαδρίτης - Αρης Θεσσαλονίκης 2-3
16 Δεκεμβρίου 2010
Μπάγερ Λεβερκούζεν - Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1
Αρης Θεσσαλονίκης - Ρόζενμποργκ 2-0

3ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
ΟΣΚ Λιλ - Σπόρτινγκ Λισσαβωνας 1-2
Λέφσκυ Σόφιας - ΚΑΑ Γκεντ 3-2
30 Σεπτεμβρίου 2010
ΚΑΑ Γκεντ - ΟΣΚ Λιλ 1-1
Σπόρτινγκ Λισσαβωνας - Λέφσκυ Σόφιας 5-0
21 Οκτωβρίου 2010
ΟΣΚ Λιλ - Λέφσκυ Σόφιας 1-0
Σπόρτινγκ Λισσαβωνας - ΚΑΑ Γκεντ 5-1
4 Νοεμβρίου 2010
Λέφσκυ Σόφιας - ΟΣΚ Λιλ 2-2
ΚΑΑ Γκεντ - Σπόρτινγκ Λισσαβωνας 3-1
1 Δεκεμβρίου 2010
Σπόρτινγκ Λισσαβωνας - ΟΣΚ Λιλ 1-0
ΚΑΑ Γκεντ - Λέφσκυ Σόφιας 1-0
16 Δεκεμβρίου 2010
Λέφσκυ Σόφιας - Σπόρτινγκ Λισσαβωνας 1-0
ΟΣΚ Λιλ - ΚΑΑ Γκεντ 3-0

4ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
Δυναμό Ζάγκρεμπ - Βιγιαρεάλ 2-0
Κλαμπ Μπρυζ - ΠΑΟΚ 1-1
30 Σεπτεμβρίου 2010
Βιγιαρεάλ - Κλαμπ Μπρυζ 2-1
ΠΑΟΚ - Δυναμό Ζάγκρεμπ 1-0
21 Οκτωβρίου 2010
Δυναμό Ζάγκρεμπ - Κλαμπ Μπρυζ 0-0
Βιγιαρεάλ - ΠΑΟΚ 1-0
4 Νοεμβρίου 2010
ΠΑΟΚ - Βιγιαρεάλ 1-0
Κλαμπ Μπρυζ - Δυναμό Ζάγκρεμπ 0-2
2 Δεκεμβρίου 2010
ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπρυζ 1-1
Βιγιαρεάλ - Δυναμό Ζάγκρεμπ 3-0
15 Δεκεμβρίου 2010
Κλαμπ Μπρυζ - Βιγιαρεάλ 1-2
Δυναμό Ζάγκρεμπ - ΠΑΟΚ 0-1

5ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
Δυναμό Κιέβου - ΜΠΑΤΕ Μπορίσωφ 2-2
ΑΖ Αλκμααρ - Σέριφ Τίρασπολ 2-1
30 Σεπτεμβρίου 2010
ΜΠΑΤΕ Μπορίσωφ - ΑΖ Αλκμααρ 4-1
Σέριφ Τίρασπολ - Δυναμό Κιέβου 2-0
21 Οκτωβρίου 2010
ΑΖ Αλκμάαρ - Δυναμό Κιέβου 1-2
Σέριφ Τίρασπολ - ΜΠΑΤΕ Μπορίσωφ 0-1
4 Νοεμβρίου 2010
Δυναμό Κιέβου - ΑΖ Αλκμααρ 2-0
ΜΠΑΤΕ Μπορίσωφ - Σέριφ Τίρασπολ 3-1
2 Δεκεμβρίου 2010
Σέριφ Τίρασπολ - ΑΖ Αλκμααρ 1-1
ΜΠΑΤΕ Μπορίσωφ - Δυναμό Κιέβου 1-4
15 Δεκεμβρίου 2010
ΑΖ Αλκμααρ - ΜΠΑΤΕ Μπορίσωφ 3-0
Δυναμό Κιέβου - Σέριφ Τίρασπολ 0-0

6ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
ΦΚ Λωζάννη Σπορ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-3
Σπάρτα Πράγας - Παλέρμο 3-2
30 Σεπτεμβρίου 2010
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Σπάρτα Πράγας 3-0
Παλέρμο - ΦΚ Λωζάννη Σπορ 1-0
21 Οκτωβρίου 2010
Παλέρμο - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-3
Σπάρτα Πράγας - ΦΚ Λωζάννη Σπορ 3-3
4 Νοεμβρίου 2010
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παλέρμο 3-1
ΦΚ Λωζάννη Σπορ - Σπάρτα Πράγας 1-3
2 Δεκεμβρίου 2010
Παλέρμο - Σπάρτα Πράγας 2-2
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - ΦΚ Λωζάννη Σπορ 5-1
15 Δεκεμβρίου 2010
Σπάρτα Πράγας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1-1
ΦΚ Λωζάννη Σπορ - Παλέρμο 0-1

7ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
Αντερλεχτ - Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης 1-3
ΑΕΚ - Χάυντουκ Σπλιτ 3-1
30 Σεπτεμβρίου 2010
Χάυντουκ Σπλιτ - Αντερλεχτ 1-0
Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης - ΑΕΚ 4-2
21 Οκτωβρίου 2010
Αντερλεχτ - ΑΕΚ 3-0
Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης - Χάυντουκ Σπλιτ 2-0
4 Νοεμβρίου 2010
Χάυντουκ Σπλιτ - Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης 2-3
ΑΕΚ - Αντερλεχτ 1-1
1 Δεκεμβρίου 2010
Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης - Αντερλεχτ 3-1
Χάυντουκ Σπλιτ - ΑΕΚ 1-3
16 Δεκεμβρίου 2010
ΑΕΚ - Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης 0-3
Αντερλεχτ - Χάυντουκ Σπλιτ 2-0

8ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
ΦΚ Χετάφε - Οντένσε Μπόλντ Κλουμπ 2-1
ΦΒ Στουτγκάρδη - Γιουνγκ Μπόυς 3-0
30 Σεπτεμβρίου 2010
Οντένσε Μπόλντ Κλουμπ - ΦΒ Στουτγκάρδη 1-2
Γιουνγκ Μπόυς - ΦΚ Χετάφε 2-0
21 Οκτωβρίου 2010
ΦΒ Στουτγκάρδη - ΦΚ Χετάφε 1-0
Γιουνγκ Μπόυς - Οντένσε Μπόλντ Κλουμπ 4-2
4 Νοεμβρίου 2010
ΦΚ Χετάφε - ΦΒ Στουτγκάρδη 0-3
Οντένσε Μπόλντ Κλουμπ - Γιουνγκ Μπόυς 2-0
1 Δεκεμβρίου 2010
Γιουνγκ Μπόυς - ΦΒ Στουτγάρδη 4-2
Οντένσε Μπόλντ Κλουμπ - ΦΚ Χετάφε 1-1
16 Δεκεμβρίου 2010
ΦΒ Στουτγάρδη - Οντένσε Μπόλντ Κλουμπ 5-1
ΦΚ Χετάφε - Γιουνγκ Μπόυς 1-0

9ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
Αϊντχόβεν - Σαμπντόρια 1-1
ΒΣΚ Ντέμπρετσεν - Μέταλιστ Χάρκοβο 0-5
30 Σεπτεμβρίου 2010
Μέταλιστ Χάρκοβο - Αϊντχόβεν 0-2
Σαμπντόρια - ΒΣΚ Ντέμπρετσεν 1-0
21 Οκτωβρίου 2010
Ντέμπρετσεν ΒΣΚ - Αϊντχόβεν 1-2
Μέταλιστ Χάρκοβο - Σαμπντόρια 2-1
4 Νοεμβρίου 2010
Σαμπντόρια - Μέταλιστ Χάρκοβο 0-0
Αϊντχόβεν - Ντέμπρετσεν ΒΣΚ 3-0
1 Δεκεμβρίου 2010
Σαμπντόρια - Αϊντχόβεν 1-2
Μέταλιστ Χάρκοβο - Ντέμπρετσεν ΒΣΚ 2-1
16 Δεκεμβρίου 2010
Ντέμπρετσεν ΒΣΚ - Σαμπντόρια 2-0
Αϊντχόβεν - Μέταλιστ Χάρκοβο 0-0

10ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
ΦΚ Σεβίλλη - Παρί Σαιν Ζερμαιν 0-1
Καρπάτυ Λβοβ - Μπορούσια Ντόρτμουντ 3-4
30 Σεπτεμβρίου 2010
Μπορούσια Ντόρτμουντ - ΦΚ Σεβίλλη 0-1
Παρί Σαιν Ζερμαιν - Καρπάτυ Λβοβ 2-0
21 Οκτωβρίου 2010
Καρπάτυ Λβοβ - ΦΚ Σεβίλλη 0-1
Μπορούσια Ντόρτμουντ - Παρί Σαιν Ζερμαιν 1-1
4 Νοεμβρίου 2010
Παρί Σαιν Ζερμαιν - Μπορούσια Ντόρτμουντ 0-0
ΦΚ Σεβίλλη - Καρπάτυ Λβοβ 4-0
2 Δεκεμβρίου 2010
Παρί Σαιν Ζερμαιν - ΦΚ Σεβίλλη 4-2
Μπορούσια Ντόρντμουντ - Καρπάτυ Λβοβ 3-0
15 Δεκεμβρίου 2010
Καρπάτυ Λβοβ - Παρί Σαιν Ζερμαιν 1-1
ΦΚ Σεβίλλη-Μπορούσια Ντόρτμουντ 2-2

11ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
Λίβερπουλ - Στεάουα Βουκουρεστίου 4-1
Νάπολι - ΦΚ Ουτρέχτη 0-0
30 Σεπτεμβρίου 2010
ΦΚ Ουτρέχτη - Λίβερπουλ 0-0
Στεάουα Βουκουρεστίου - Νάπολι 3-3
21 Οκτωβρίου 2010
Νάπολι - Λίβερπουλ 0-0
ΦΚ Ουτρέχτη - Στεάουα Βουκουρεστίου 1-1
4 Νοεμβρίου 2010
Λίβερπουλ - Νάπολι 3-1
Στεάουα Βουκουρεστίου - ΦΚ Ουτρέχτη 3-1
2 Δεκεμβρίου 2010
Στεάουα Βουκουρεστίου - Λίβερπουλ 1-1
ΦΚ Ουτρέχτη - Νάπολι 3-3
15 Δεκεμβρίου 2010
Νάπολι - Στεάουα Βουκουρεστίου 1-0
Λίβερπουλ - ΦΚ Ουτρέχτη 0-0

12ος Ομιλος

16 Σεπτεμβρίου 2010
Μπεσίκτας - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1-0
ΦΚ Πόρτο - Ραπίντ Βιέννης 3-0
30 Σεπτεμβρίου 2010
ΤΣΣΚΑ Σόφιας - ΦΚ Πόρτο 0-1
Ραπίντ Βιέννης - Μπεσίκτας 1-2
21 Οκτωβρίου 2010
Μπεσίκτας - ΦΚ Πόρτο 1-3
ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Ραπίντ Βιέννης 0-2
4. Νοεμβρίου 2010
ΦΚ Πόρτο - Μπεσίκτας 1-1
Ραπίντ Βιέννης - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1-2
2 Δεκεμβρίου 2010
Ραπίντ Βιέννης - ΦΚ Πόρτο 1-3
ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Μπεσίκτας 1-2
15 Δεκεμβρίου 2010
ΦΚ Πόρτο - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3-1
Μπεσίκτας - Ραπίντ Βιέννης 2-0

Φάση των 32

Στην φάση αυτή συμμετείχαν οι δύο πρώτοι των ομίλων και οι ομάδες που τερμάτισαν τρίτες στη φάση των ομίλων του Champions League
Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στις 17 και 24 Φεβρουαρίου 2011

Νάπολι - Βιγιαρεάλ 0-0 1-2
Γκλάσκωου Ραιηντζερς - (ε) Σπόρτινγκ Λισσαβωνας 1-1 2-2
Σπάρτα Πράγας - Λίβερπουλ 0-0 0-1
Αντερλεχτ - Αγιαξ 0-3 0-2
Λεχ Πόζναν - ΣΚ Μπράγκα 1-0 0-2
Μπεσίκτας - Δυναμό Κιέβου 1-4 0-4
Βασιλεία - Σπαρτάκ Μόσχας 2-3 1-1
Γιουνγκ Μπόυς - Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης 2-1 1-3
Αρης - Μάντσεστερ Σίτυ 0-0 0-3
ΠΑΟΚ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-1 1-1
Σεβίλλη - (ε) Πόρτο 1-2 1-0
Ρουμπίν Καζάν - Τβέντε 0-2 2-2
Λιλ - Αϊντχόβεν 2-2 1-3
Μπενφίκα - Στουτγκάρδη 2-1 2-0
ΜΠΑΤΕ Μπορίσωφ - (ε) Παρί Σαιν Ζερμαιν 2-2 0-0
Μέταλιστ Χάρκοβο - Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-4 0-2

Φάση των 16

Οι αγώνες της φάσης των 16 πραγματοποιήθηκαν στις 10 και 17 Μαρτίου 2011

Μπενφίκα - Παρί Σαιν Ζερμαιν 2-1 1-1
Δυναμό Κιέβου - Μάντσεστερ Σίτυ 2-0 0-1
Τβέντε - Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης 3-0 0-2
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Πόρτο 0-1 1-2
Αϊντχόβεν - Γκλάσκωου Ραιηντζερς 0-0 1-0
Μπάγερ Λεβερκούζεν - Βιγιαρεάλ 2-3 1-2
Αγιαξ - Σπαρτάκ Μόσχας 0-1 0-3
ΣΚ Μπράγκα 1-0 Λίβερπουλ 1-0 0-0

Προημιτελική φάση

Πόρτο - Σπαρτάκ Μόσχας 5-1 5-2
Μπενφίκα - Αϊντχόβεν 4-1 2-2
Βιγιαρεάλ - Τβέντε 5-1 3-1
Δυναμό Κιέβου - (ε) ΣΚ Μπράγκα 1-1 0-0

Ημιτελική φάση

Μπενφίκα - (ε) ΣΚ Μπράγκα 2-1 0-1
Πόρτο - Βιγιαρεάλ 5-1 2-3

Τελικός 18 Μαΐου 2011

Πόρτο 1 - 0 Μπράγκα, Δουβλίνο
Θεατές: 44, 391  Φαλκάο 44' 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου