Κυριακή 17 Ιουνίου 2012

Δανία - Γερμανία 1 - 2

Η Γερμανία επικράτησε 2 - 1 της Δανίας, κατέκτησε την πρώτη θέση στον 2ο όμιλο και θα αντιμετωπίσει την Ελλάδα στους 8 της διοργάνωσης την ερχόμενη Παρασκευή

ΛΗΞΗ αγώνα

84' Αλλαγή για την Γερμανία. Ο Κρόος στη θέση του Μυλλερ

81' ΓΚΟΛ για την Γερμανία, 1 - 2,. Σέντρα του Εζίλ από αριστερά, δεν πρόλαβε ο Κλόζε και ο Μπέντερ με πλασέ από την μεγάλη περιοχή έκανε το 2 - 1

76' Ευκαιρία για την Δανία με τον Μπέντνερ, αλλά ο Νόυερ απέκρουσε

74' Αλλαγή για την Γερμανία. Ο Γκόμεζ έδωσε τη θέση του στον Κλόζε

72' Σουτ του Ζίμλινγκ από τα δεκαπέντε μέτρα αλλά διώχνει εντυπωσιακά ο Νόυερ σε κόρνερ

64' Αλλαγή για την Γερμανία. Ο Σίρλε στη θέση του Ποντόλσκυ

Εχουμε φτάσει στο 60',. Απομένει μισή ώρα παιχνιδιού και στα δύο ματς. Οπως είναι τώρα τα πράγματα περνούν οι Γερμανοί με τους Πορτογάλους
( είναι στο 1 - 1 με την Ολλανδία )

51' Δοκάρι για την Δανία. Ο Μπέντνερ, έστρωσε στον Γιάκομπ Πόουλσεν, εκείνος σούταρε και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Νόυερ

Εναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41' Μεγάλη ευκαιρία για την Γερμανία με τον Κεντίρα. Ωραία ενέργεια και πάσα του Εζίλ, αλλά το σουτ του Κεντίρα έφυγε άουτ

37' Ευκαιρία για τη Γερμανία με τον Ποντόλσκυ, το σουτ του οποίου πέρασεπέρασε πάνω απ' το τέρμα του Αντερσεν

24' ΓΚΟΛ για την Δανία, 1 - 1,. Ο Γιάκομπσεν έκανε τη σέντρα και ο Κρον - Ντέλλυ με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα

19' ΓΚΟΛ για την Γερμανία, 0 - 1,. Ο Μυλλερ βρήκε τον επιθετικό της Γερμανίας και εκείνος άνοιξε το σκορ στο 100ο παιχνίδι με τα πάντσερ

14' Ευκαιρία για τη Δανία με τον Μπέντνερ, το δυνατό του οποίου πέρασε άουτ

12' Καλή στιγμή για την Γερμανία. Κάθετη πάσα του Εζίλ, στην περιοχή για τον Γκόμεζ, αλλά πριν o επιθετικός των πάντσερ πλασάρει, έκανε τάκλιν ο Αγκερ

6' Ευκαιρία για τη Γερμανία, με τον Μυλλερ να σουτάρει και τον Αντερσεν να αποκρούει

5' Κεφαλιά του Μπέντνερ, απέκρουσει ο Νόυερ