Σάββατο 30 Ιουνίου 2012

Νίκη χωρίς αντίκρισμα για την Καλλιθέα

Τη νίκη με 2 - 0 κατέκτησε η ομάδα του Νίκου Παντέλη στο δημοτικό στάδιο Καλλιθέας, κόντρα στην Πλατανιά, σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον. Η ομάδα των Χανίων είχε ήδη εξασφαλίσει την άνοδο στην Super League από την προηγούμενη αγωνιστική, με τη νίκη της απέναντι στην Καλλονή και την ήττα της Καλλιθέας από την Παναχαϊκή. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και στο 21' ο Μαρουκάκης ζήτησε πέναλτυ για την ανατροπή του από τον Μανουσάκη, όμως ο διαιτητής Λαμπρόπουλος δεν καταλόγισε την εσχάτη των ποινών. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κατσίκης έκανε το γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο Καλτσάς με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην Καλλιθέα. Από 'και και πέρα ο Πλατανιάς πήρε την κατοχή του παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να ψάχνουν το δεύτερο γκολ στις αντεπιθέσεις,. http://www.onsports.gr/Podosfairo
.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 65' ο Μανουσάκης έκανε χέρι μέσα στην περιοχή και το πέναλτυ εκτέλεσε εύστοχα ο Κατσίκης για το 2 - 0

Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού δεν άλλαξε κάτι, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη, φτάνοντας έτσι τους 10 βαθμούς, ενώ ο Πλατανιάς έμεινε πρώτος με 11

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Σταύρου, Πρίπου, Αρκούδας, Ηρακλής, Κατσίκης (72' Ματσούκας) Καλτσάς, Μαρουκάκης, Ρουσάκης,
Φαρινόλα (84' Στούμπος) Φουντουκίδης (65' Βιδάλης)

Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Παπαδόπουλος, Μανουσάκης, Κουρτεσιώτης, Ραπτάκης, Δημήτρης, Μαραγκός, Παπαζούδης, Χαϊκάλης (74' Δρακάκης)
Τσοντάκης, Πάγκαλος, Δράμι (70' Μαρτσάκης)