Κυριακή 29 Ιουλίου 2012

Παλέρμο - Αρης 1 - 0

Στο φιλικό 45λεπτό με την Παλέρμο ο Αρης με μια διαφορετική 11αδα ήταν μέτριος με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα από τους πιο έτοιμους Ιταλούς με 1 - 0,.

Τραυματίστηκε ο Καπετάνος και αποχώρησε

Ενα τελείως διαφορετικό πρόσωπο έδειξε στο φιλικό παιχνίδι με την Παλέρμο ο Αρης γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1 - 0., Οι Θεσσαλονίκης από το 35 λεπτό μπόρεσαν να ισορροπήσουν το παιχνίδι στο κέντρο και να χάσουν μια ευκαιρία με τον Γκέσιο
στο 40 λεπτό. Ο επιθετικός των κίτρινων επιχείρησε ένα σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή της εστίας του Ουϊτζάνι με την μπάλα να περνάει άουτ

Οι Θεσσαλονικείς που έπαιζαν με τρία στόπερ τους Παπαζαχαρία, Παντίδος και Νταμαρλής τα βρήκαν σκούρα απέναντι στην δυνατή και πιο έτοιμοι Παλέρμο. Μόλις στο 8ο λεπτό βρέθηκαν πίσω στον σκορ από τα εννιά μέτρα, με τον Μίκολι, ανοίγει το σκορ. Το πέναλτυ έκανε ο Ασλανίδης, καθώς μάρκαρε με τα χέρια μέσα στη μεγάλη περιοχή  http://www.gazzetta.gr/aris/article/312851-itta-apo-palermo

Οι Ιταλοί είχαν άλλες δύο ευκαιρίες στο17′ με τον Βελλίδη να αποκρούει το σουτ του Ιλιτσιτς και γλυτώνει τον Αρη από δεύτερο γκολ. Ενώ η δεύτερη φάση δημιουργήθηκε στο 30′ με τον Παπαζαχαρίας πάνω στην γραμμή να διώχνει την μπάλα

Στο 18ο λεπτό είχαμε την αποχώρηση του Κώστα Καπετάνιου καθώς δεν μπορούσε να συνεχίσει τον αγώνα λόγω τραυματισμού http://palermocalcio.it/

Η ενδεκάδα του ΑΡΗ: Βελλίδης, Παπαζαχαρίας, Γιαννίτσης, Παντίδος, Οικονομόπουλος, Ασλανίδης, Παπαστεριανός, Καπετάνος, Κασναφέρης, Γκέσιος, Τριανταφυλλάκος  http://palermocalcio.it/it/1213/news/scheda.php?id=27008