Κυριακή 26 Αυγούστου 2012

Πεσκάρα - Ιντερ 0 - 3

Με τον πιο πειστικό τρόπο άρχισε τις υποχρεώσεις της στην νέα αγωνιστική σεζόν του ιταλικού πρωταθλήματος η  Ιντερ που με εμφάνιση από τα… παλιά, νίκησε άνετα 3 - 0 την Πεσκάρα εκτός έδρας. Εντυπωσιακή και η Νάπολι, καθάρισε με το ίδιο σκορ την Παλέρμο στο Ρέντζο Μπαρμπέρα, διπλό και για την Λάτσιο κόντρα στην Αταλάντα. Οι νερατζούρι χρειάστηκαν επί της ουσίας ένα δίλεπτο για να κάμψουν την αντίσταση των νεοφώτιστων. Στο 17΄ο Σνάιντερ και στο 19΄ ο Μιλίτο πέτυχαν τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων και μετέτρεψαν σε τυπική διαδικασία το υπόλοιποι της αναμέτρησης. Το τελικό 3 - 0 διαμόρφωσε ο Κοουτίνιο στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης. Πολύ δυνατό το ξεκίνημα στο Καμπιονάτο και για την Νάπολι που πέρασε αέρας από το Ρέντζο Μπαρμπέρα νικώντας 3 - 0 την Παλέρμο. Ο Χάμσικ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ ενώ στο 79΄ο Μάτζιο έκανε το
2 - 0 για τους Ναπολιτάνους. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Καβάνι στο 88΄και έτσι διαμορφώθηκε το 3 - 0 http://www.inter.it/aas/news/reader?N=59130&L=it