Πέμπτη 30 Αυγούστου 2012

Ηταν Ατρόμητος αλλά... τον έσφαξαν!

Ενας εξαιρετικός Ατρόμητος έπαιξε στα ίσα την Νιούκαστλ στην Αγγλία, όμως διαιτητής και τύχη του γύρισαν την πλάτη και με ήττα 1 - 0 έμεινε εκτός ομίλων του Europa League,. Αξιζε σίγουρα κάτι περισσότερο από την ήττα στην Αγγλία από τις Καρακάξες. Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς δεν φοβήθηκε καθόλου τον μεγάλο αντίπαλό της και αν δεν υπήρχε ο ρέφερυ, Στούντερ, αλλά και η ατυχία θα μπορούσε - τουλάχιστον - να έχει διεκδικήσει μία ιστορική πρόκριση. Οι Περιστεριώτες έχουν κάθε λόγο να αισθάνονται αδικημένοι από το αποτέλεσμα καθώς στο πρώτο μέρος ο Ελβετός έκλεισε τα μάτια σε καθαρή περίπτωση κόκκινης και πέναλτυ από τον τερματοφύλακα Κρουλ στον Σουμπίνιο, ενώ λίγα λεπτά πριν το τέλος ο Μπέλιτς φαίνεται να ανατρέπεται από τον Κολοτσίνι μέσα στην περιοχή. Πέρα από την αδικία, ο Ατρόμητος δεν επέτρεψε στο σύνολο του Αλλαν Πάρντιου να δημιουργήσει φάσεις, δέχθηκε ένα τυχερό γκολ, ενώ είχε μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει και να στείλει τον αγώνα στην παράταση http://www.sport-fm.gr/article/576321