Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2012

Γκιμαράες - Μπράγκα 0 - 2

Εκανε το καθήκον της την Παρασκευή η Μπράγκα και περιμένει τους υπόλοιπους μνηστήρες… Οι φιναλίστ του Europa League του 2011 επικράτησαν με 2 - 0 στην έδρα της Γκιμαράες, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Superliga και έπιασαν προσωρινά στη δεύτερη θέση την Πόρτο, με τους δράκους να έχουν ένα αγώνα λιγότερο και όλοι στην ομάδα του Ζοσέ Πεσέιρο περιμένουν μια γκέλα των δράκων στην έδρα της Ρίο Αβε. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έμειναν ένα βαθμό πίσω από τις προνομιούχες θέσεις,. Το ματς δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τις απαραίτητες λύσεις και με τα τέρματα των Εντερζίτο στο 55’ και Ούγκο Βιάνα στο 86’ πήραν το τρίποντο,.

Η σύνθεση της Μπράγκα: Μπέλα, Μπαϊάνο, Ντουγκλάο, Βινίσιους, Ελντερσον,
Κουστόδιο, Εντερ (90’ Τζαμάλ) Αλαν, Μοσορό (65’ Ρούμπεν Μίκαελ)