Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Πανιώνιος - ΑΕΚ 1 - 0

Με γκολ του παλιού γνώριμου Λεωνίδα Καμπάνταη ο Πανιώνιος νίκησε 1 - 0 την ΑΕΚ, έχει το απόλυτο των βαθμών στη Νέα Σμύρνη και παραμένει στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας. Στην τελευταία θέση με μόλις 1 βαθμό η Ενωση! Ομάδα μπερδεμένη, χωρίς αρχή, μέση και τέλος και με ποδοσφαιριστές που σαφέστατα δεν γνωρίζουν τον προσανατολισμό τους μέσα στο γήπεδο. Αυτή είναι η ουραγός της βαθμολογίας ΑΕΚ, η οποία μετά από πέντε αγωνιστικές στο πρωτάθλημα έχει μόλις έναν βαθμό και είναι στην πιο δύσκολη - αγωνιστικά - περίοδο της ιστορίας της. Στη Νέα Σμύρνη το παιχνίδι ήταν από τα χειρότερα - ως προς την ποιότητα και το θέαμα - που έχουμε παρακολουθήσει στη φετινή Super League. Η ΑΕΚ έκανε λάθη ακόμα και στις βασικές αρχές του ποδοσφαίρου, είχε ανύπαρκτη ανάπτυξη, παίκτες μετρίων δυνατοτήτων και είχε στον πάγκο έναν προπονητή που αντί να διευκολύνει την μπέρδευε, με τις επιλογές σε ενδεκάδα και τακτική. Ο Πανιώνιος παρασύρθηκε από το άναρχο παιχνίδι της ΑΕΚ, ωστόσο η μεσοεπιθετική του γραμμή λειτούργησε καλύτερα, ιδιαίτερα μετά το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Σε εκείνο το σημείο ήρθε και το γκολ των κυανέρυθρων με σκόρερ τον Λεωνίδα Καμπάνταη έπειτα από αλλεπάλληλη αδυναμία των αμυντικών της ΑΕΚ να διώξουν την μπάλα. Το γκολ του Πανιωνίου ήρθε λίγα λεπτά μετά το σουτ του Γουνδουλάκη που πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Αραμπατζή και ήταν και η πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους,. http://www.aekfc.gr/index.asp?a_id=903