Τετάρτη, 26 Σεπτεμβρίου 2012

το πρωτο Ληγκ Καπ Αγγλίας 1960 - 1961, ολα τα αποτελεσματα

http://apolitikokafeneio.com/forum/index.php?topic=227.0 

Round 1:

Bristol Rovers(2)           - Fulham London(1)            2 - 1
Chester(4)                  - Leyton Orient London(2)     2 - 2
Colchester United(3)        - Newcastle United(1)         4 - 1
Coventry City(3)            - Barrow(4)                   4 - 2
Darlington(4)               - Crystal Palace London(4)    2 - 0
Everton Liverpool(1)        - Accrington Stanley(4)       3 - 1
Exeter City(4)              - Manchester United(1)        1 - 1
Hull City(3)                - Bolton Wanderers(1)         0 - 0
Ipswich Town(2)             - Barnsley(3)                 0 - 2
Leicester City(1)           - Mansfield Town(4)           4 - 0
Lincoln City(2)             - Bradford Park Avenue(4)     2 - 2
Middlesbrough(2)            - Cardiff City(1)             3 - 4
Millwall London(4)          - Chelsea London(1)           1 - 7
Newport County(3)           - Southampton(2)              2 - 2
Oldham Athletic(4)          - Hartlepools United(4)       2 - 1
Plymouth Argyle(2)          - Southport(4)                2 - 0
Preston North End(1)        - Peterborough United(4)      4 - 1
Queens Park Rangers(3)      - Port Vale Stoke -on- Trent(3) 2 - 2
Rochdale(4)                 - Scunthorpe United(2)        1 - 1
Stockport County(4)         - Carlisle United(4)          2 - 0
Watford(3)                  - Derby County(2)             2 - 5
West Ham United London(1)   - Charlton Athetic London(1)  3 - 1
York City(4)                - Blackburn Rovers(1)         1 - 3

Replays Round 1:

Bolton Wanderers(1)         - Hull City(3)                5 - 1
Bradford Park Avenue(4)     - Lincoln City(2)             1 - 0
Leyton Orient London(2)     - Chester(4)                  1 - 0
Manchester United(1)        - Exeter City(4)              4 - 1
Port Vale Stoke -on- Trent(3) - Queens Park Rangers(3)      3 - 1
Scunthorpe United(2)        - Rochdale(4)                 0 - 1
Southampton(2)              - Newport County(3)           2 - 2
 
2e Replay Round 1:

Newport County(3)           - Southampton(2)              3 - 5
 
Round 2:

Aldershot(4)                - Bristol City(3)             1 - 1
Aston Villa Birmingham(1)   - Huddersfield Town(2)        4 - 1
Bolton Wanderers(1)         - Grimsby Town(3)             6 - 2
Bournemouth(3)              - Crewe Alexandra(4)          1 - 1
Bradford City(3)            - Manchester United(1)        2 - 1
Bradford Park Avenue(4)     - Birmingham City(1)          0 - 1
Brentford London(3)         - Sunderland(2)               4 - 3
Bury(3)                     - Sheffield United(2)         3 - 1
Cardiff City(1)             - Burnley(1)                  0 - 4
Chelsea London(1)           - Workington(4)               4 - 2
Colchester United(3)        - Southampton(2)              0 - 2
Darlington(4)               - West Ham United London(1)   3 - 2
Derby County(2)             - Barnsley(3)                 3 - 0
Doncaster Rovers(4)         - Stoke City(2)               3 - 1
Everton Liverpool(1)        - Walsall(3)                  3 - 1
Gillingham(4)               - Preston North End(1)        1 - 1
Leeds United(2)             - Blackpool(1)                0 - 0
Leicester City(1)           - Rotherham United(2)         1 - 2
Leyton Orient London(2)     - Chesterfield(3)             0 - 1
Liverpool(2)                - Luton Town(2)               1 - 1
Manchester City(1)          - Stockport County(4)         3 - 0
Northampton Town(4)         - Wrexham(4)                  1 - 1
Norwich City(2)             - Oldham Athletic(4)          6 - 2
Nottingham Forest(1)        - Halifax Town(3)             2 - 0
Notts County Nottingham(3)  - Brighton and Hove Albion(2) 1 - 3
Plymouth Argyle(2)          - Torquay United(3)           1 - 1
Portsmouth(2)               - Coventry City(3)            2 - 0
Port Vale Stoke -on- Trent(3) - Tranmere Rovers(3)          0 - 2
Reading(3)                  - Bristol Rovers(2)           3 - 5
Rochdale(4)                 - Southend United(3)          5 - 2
Swansea Town(2)             - Blackburn Rovers(1)         1 - 2
Swindon Town(3)             - Shrewsbury Town(3)          1 - 1

Replays Round 2:

Blackpool(1)                - Leeds United(2)             1 - 3
Bristol City(3)             - Aldershot(4)                3 - 0
Crewe Alexandra(4)          - Bournemouth(3)              2 - 0
Luton Town(2)               - Liverpool(2)                2 - 5
Preston North End(1)        - Gillingham(4)               3 - 0
Shrewsbury Town(3)          - Swindon Town(3)             2 - 2
Torquay United(3)           - Plymouth Argyle(2)          1 - 2
Wrexham(4)                  - Northampton Town(4)         2 - 0

2e Replay Round 2
:
Swindon Town(3)             - Shrewsbury Town(3)          0 - 2

Round 3:

Birmingham City(1)          - Plymouth Argyle(2)          0 - 0
Blackburn Rovers(1)         - Rochdale(4)                 2 - 1
Brentford London(3)         - Burnley(1)                  1 - 1
Brighton and Hove Albion(2) - Wrexham(4)                  0 - 2
Chesterfield(3)             - Leeds United(2)             0 - 4
Darlington(4)               - Bolton Wanderers(1)         1 - 2
Derby County(2)             - Norwich City(2)             1 - 4
Doncaster Rovers(4)         - Chelsea London(1)           0 - 7
Everton Liverpool(1)        - Bury(3)                     3 - 1
Liverpool(2)                - Southampton(2)              1 - 2
Nottingham Forest(1)        - Bristol City(3)             2 - 1
Portsmouth(2)               - Manchester City(1)          2 - 0
Preston North End(1)        - Aston Villa Birmingham(1)   3 - 3
Rotherham United(2)         - Bristol Rovers(2)           2 - 0
Shrewsbury Town(3)          - Bradford City(3)            2 - 1
Tranmere Rovers(3)          - Crewe Alexandra(4)          2 - 0

Replays Round 3:

Aston Villa Birmingham(1)   - Preston North End(1)        3 - 1
Burnley(1)                  - Brentford London(3)         2 - 1
Plymouth Argyle(2)          - Birmingham City(1)          3 - 1

Round 4:

Aston Villa Birmingham(1)   - Plymouth Argyle(2)          3 - 3
Blackburn Rovers(1)         - Wrexham(4)                  1 - 1
Bolton Wanderers(1)         - Rotherham United(2)         0 - 2
Burnley(1)                  - Nottingham Forest(1)        2 - 1
Portsmouth(2)               - Chelsea London(1)           1 - 0
Shrewsbury Town(3)          - Norwich City(2)             1 - 0
Southampton(2)              - Leeds United(2)             5 - 4
Tranmere Rovers(3)          - Everton Liverpool(1)        0 - 4

Replays Round 4:
          
Plymouth Argyle(2)          - Aston Villa Birmingham(1)   0 - 0
Wrexham(4)                  - Blackburn Rovers(1)         3 - 1

2e Replay Round 4:

Aston Villa Birmingham(1)   - Plymouth Argyle(2)           5 - 3

1/4 Final:

Aston Villa Birmingham(1)   - Wrexham(4)                  3 - 0
Rotherham United(2)         - Portsmouth(2)               3 - 0
Shrewsbury Town(3)          - Everton Liverpool(1)        2 - 1
Southampton(2)              - Burnley(1)                  2 - 4

1/2 Final:

Burnley(1)                  - Aston Villa Birmingham(1)   1 - 1, 2 - 2
Rotherham United(2)         - Shrewsbury Town(3)          3 - 2, 1 - 1

Replay 1/2 Final (Manchester):

Aston Villa Birmingham(1)   - Burnley(1)                  2 - 1

Finals (22 August and 5 September 1961):

Rotherham United(2)         - Aston Villa Birmingham(1)   2 - 0,  0 - 3 aet

League Cup Winners: Aston Villa Birmingham

http://www.soccerbase.com/tournaments/tournament.sd?tourn_id=525
http://www.statto.com/football/stats/england/league-cup/1960-1961/results

http://www.rsssf.com/tablese/engleagcuphistfinal.html

1 σχόλιο: