Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Κέρκυρα - ΟΦΗ 2 - 1

Με τα θαυμάσια γκολ των Αγρίτη και Γιάντση η Κέρκυρα νίκησε
2 - 1 τον ΟΦΗ και πήρε το πρώτο της τρίποντο. Απίστευτη διπλή ευκαιρία στο τέλος από τους Κρητικούς. Ο,τι έχουμε να θυμόμαστε από το πρώτο ημίχρονο είναι τα δύο υπέροχα γκολ του Αγρίτη και του Γιάντση σε διάστημα τεσσάρων λεπτών.
Η Κέρκυρα ήταν καλύτερη, πιο δραστήρια, αλλά δεν είχε τις φάσεις στην εστία του ΟΦΗ,. Από την πλευρά της η κρητική ομάδα δεν έκανε μία φάση της προκοπής και βρέθηκε μέσα σε λίγο χρόνο να καλείται να καλύψει διαφορά δύο τερμάτων. Αρχικά ο Αγρίτης με θαυμάσιο σουτ στο 29ο λεπτό άνοιξε το σκορ και στο 33' ο Γιάντσης, ο οποίος λίγο νωρίτερα πήρε τη θέση του τραυματία Μπάρκογλου, με εξ ίσου πανέμορφο σουτ έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα της Κέρκυρας. Η είσοδος των Ζορμπά και Βιτώρου στο δεύτερο μέρος μπορεί να χαρακτηριστεί δικαιολογημένη. Ο Κουτσιανικούλης ήταν εκτός τόπου και χρόνου, ενώ ο Ιωαννίδης δεν βοήθησε. Ουσιαστικά ο Αναστόπουλος έψαχνε την απάντηση στα δύο γκολ της Κέρκυρας, αλλά και έναν διαφορετικό ΟΦΗ από αυτόν που είδαμε στο πρώτο ημίχρονο,. http://www.sport-fm.gr/videos/1025075/embed