Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Αλκμααρ - Βάλβαϊκ 3 - 3

Εσωσε το βαθμό για την Αλκμααρ ο Μαχέρ,. Στο… παρά πέντε κατάφερε η Αλκμααρ να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στη Βάλβαϊκ (3 - 3) στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.   Οι παίκτες της Αλκμααρ μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, ανοίγοντας τον σκορ μόλις στο πέμπτο λεπτό με τον Ελμ. Η απάντηση των φιλοξενούμενων δεν άργησε να έρθει, αφού 11 λεπτά αργότερα (16’) έκαναν το 1 - 1 με τον Σεβαλιέ. Πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 30λεπτου ο Αλτιντορ έκανε το 2 - 1 (24’) Η χαρά των γηπεδούχων διήρκησε μόνο τρία λεπτά, πριν ο Φαν Μόσελβελντ κάνει το 2 - 2 και στείλει τις δύο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια. Οι ποδοσφαιριστές της Βάλβαϊκ μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο κάνοντας το 3 - 2 με τον Ντροστ στο 47,.

Το τελικό 3 - 3 διαμόρφωσε ο Μαχέρ στο 86’