Πέμπτη, 27 Σεπτεμβρίου 2012

Αποκλειστηκε η Βίλλεμ απο το Κυπελλο Ολλανδιας

Εχασε την ευκαιρία να προχωρήσει στο Κύπελλο Ολλανδίας η Βίλλεμ

Η ομάδα του Τίλμπουργκ έχασε με 2 - 0 από την Ντόντρεχτ της
Β΄Κατηγορίας στην έδρα της, στο πλαίσιο του δεύτερου γύρου της
διοργάνωσης και έπεσε θύμα της μεγαλύτερης έκπληξης, μέχρι στιγμής.

Δυσκολίες βρήκε κόντρα στην RWH της Γ' Κατηγορίας η Τβέντε, που
επικράτησε με 1 - 0 στις καθυστερήσεις με το γκολ του Κασταϊνιος στο 91
Περίπατος για τον αγιαξ στην έδρα της Ουτρέχτης με 3 - 0 στο πρώτο
ντέρμπυ μεταξύ ομάδων της Eredivisie. Μεγάλη πρόκριση για τη
Φέγενορντ, που επικράτησε με 3 - 2 στην παράταση ( κανονικος αγωνας 2 - 2 )
στην έδρα της Ναϊμέγκεν με γκολ στο 121' στο δεύτερο ντέρμπυ μεταξύ
ομάδων της μεγάλης κατηγορίας και συνεχίζει,. http://fcutrecht.nl/

Δεν αντιμετώπισαν προβλήματα οι Χέρενβεν, Χέρακλες και Βίτεσσε κόντρα
στις Κοζάκεν Μπόυς, Λίεντεν και Γκέμερτ, επικρατώντας με 4 - 0, 4 - 0 και
3 - 0 αντίστοιχα. Εύκολες νίκες για Μπρέντα, Ντεν Χάαγκ κόντρα στις MW
και Ιγεσελμερβόγκελς με 3 - 1 και 2 - 0 αντίστοιχα. Δύσκολη νίκη για την
Γκρόνινγκεν με 2 - 1 στην έδρα της GW,. http://www.nac.nl/index2.php


First round 21 and 22 August 2012

IJsselmeervogels 6−2 Argon
Excelsior '31 2−3 (aet) Lienden
Rijnsburgse Boys 2−1 HSC '21
Kloetinge 3−1 EVV
De Zouaven 3−2) DETO Twenterand
HBS Craeyenhout 3−2 HHC Hardenberg
Capelle 3−0 GVV Unitas
Noordwijk 4−1 Sittard
Hoogeveen 1−3 DESO
UNA 3−4 (aet) SVV Scheveningen
Chabab 1−2 RVVH
VV Staphorst 5−1 Haaglandia
 Sparta Nijkerk 3−1 WKE
Kozakken Boys 5−0 Alcides
Spakenburg 0−4 Achilles '29
De Treffers 1−1 (aet) (5−6 p) Montfoort
SWZ 1−1 (aet) (6−5 p) Jodan Boys
JVC Cuijk 3−3 (aet) (5−4 p) Barendrecht
XerxesDZB 3−0 NVC
DVS '33 0−1 AFC
Lisse 4−2 (aet) RKHVV
Gemert 2−1 VVSB
SC Feyenoord 0−2 (aet) Hollandia
ADO '20 3−2 (aet) Katwijk
GVVV 4−0 RKSV Groene Ster
VVOG 3−3 (aet) (4−2 p) Leonidas
Internos 0−5 ONS Sneek
EHC 4−1 Genemuiden

Second round 25 - 27 September 2012

SVV Scheveningen 2−1 (aet) FC Oss
AFC 0−1 (aet) FC Den Bosch
Go Ahead Eagles 4−4 (4–3 p) VVV - Venlo
Sparta Rotterdam 3–2 AGOVV Apeldoorn
Sparta Nijkerk 2−3 De Graafschap
JVC Cuijk 2−4 (aet) FC Eindhoven
Hollandia 1−0 Fortuna Sittard
VV Staphorst 2−0 Montfoort
ADO '20 4−1 Almere City FC
VVOG 0−0 (4–5 p) FC Emmen
Lisse 0−5 RKC Waalwijk
ONS Sneek 1−1 (5–4 p) SBV Excelsior
Roda JC 0−1 (aet) FC Zwolle
RVVH 0−1 FC Twente
Rijnsburgse Boys 1−0 FC Volendam
Kloetinge 0−4 Telstar
DESO 1−5 SC Cambuur
NEC 2−3 (aet) Feyenoord
Gemert 0−3 Vitesse
Kozakken Boys 0−4 SC Heerenveen http://www.kozakkenboys.nl/ 
SWZ 2−1 (aet) Noordwijk
Willem II 0−2 FC Dordrecht  http://www.fcdordrechtopleiding.nl/
IJsselmeervogels 0−2 ADO Den Haag  http://www.vvijsselmeervogels.nl/ 
XerxesDZB 3−3 (6–5 p) Helmond Sport
GVVV 1−2 FC Groningen
Lienden 0−4 Heracles Almelo
MVV Maastricht 1−3 NAC Breda
Capelle 3−4 (aet) HBS Craeyenhout
FC Utrecht 0−3 Ajax
Achilles '29 − PSV Eindhoven
De Zouaven − EHC
AZ − SC Veendam

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου