Τρίτη, 30 Οκτωβρίου 2012

Ληγκ Καπ Αγγλιας 1961 - 1962, ολοι οι αγωνες (2ον)

Round 1:

Barnsley(3)                 - Southport(4)                3 - 2
Barrow(4)                   - Portsmouth(3)               0 - 2
Birmingham City(1)          - Swindon Town(3)             1 - 1
Blackpool(1)                - Port Vale Stoke(3)          2 - 1
Bolton Wanderers(1)         - Sunderland(2)               1 - 1
Bournemouth(3)              - Torquay United(3)           2 - 2
Bradford City(4)            - Aston Villa Birmingham(1)   3 - 4
Bristol Rovers(2)           - Hartlepools United(4)       2 - 1
Bury(2)                     - Brighton and Hove Albion(2) 5 - 1
Cardiff City(1)             - Wrexham(4)                  2 - 0
Carlisle United(4)          - Huddersfield Town(2)        1 - 1
Chesterfield(4)             - Norwich City(2)             2 - 3
Colchester United(4)        - Crewe Alexandra(4)          1 - 2
Darlington(4)               - Rotherham United(2)         0 - 1
Doncaster Rovers(4)         - Grimsby Town(3)             3 - 2
Fulham London(1)            - Sheffield United(1)         1 - 1
Hull City(3)                - Bradford Park Avenue(3)     4 - 2
Ipswich Town(1)             - Manchester City(1)          4 - 2
Leeds United(2)             - Brentford London(3)         4 - 1
Lincoln City(3)             - Accrington Stanley(4)       1 - 0
Luton Town(2)               - Northampton Town(3)         2 - 1
Mansfield Town(4)           - Exeter City(4)              5 - 2
Millwall London(4)          - Walsall(2)                  1 - 2
Newcastle United(2)         - Scunthorpe United(2)        2 - 0
Newport County(3)           - Shrewsbury Town(3)          0 - 0
Nottingham Forest(1)        - Gillingham(4)               4 - 1
Notts County Nottingham(3)  - Derby County(2)             2 - 2
Oldham Athletic(4)          - Charlton Athletic London(2) 1 - 4
Peterborough United(3)      - Blackburn Rovers(1)         1 - 3
Preston North End(2)        - Aldershot(4)                3 - 1
Queens Park Rangers(3)      - Crystal Palace London(3)    5 - 2
Reading(3)                  - Chester(4)                  4 - 2
Southampton(2)              - Rochdale(4)                 0 - 0
Southend United(3)          - Stoke City(2)               0 - 1
Stockport County(4)         - Leyton Orient London(2)     0 - 1
Tranmere Rovers(4)          - Middlesbrough(2)            3 - 6
Watford(3)                  - Halifax Town(3)             3 - 0
West Ham United London(1)   - Plymouth Argyle(2)          3 - 2
Workington(4)               - Coventry City(3)            3 - 0
York City(4)                - Bristol City(3)             3 - 0

Byes: Leicester City(1) and Swansea Town(2)

Replays Round 1:

Derby County(2)             - Notts County Nottingham(3)  3 - 2
Huddersfield Town(2)        - Carlisle United(4)          3 - 0
Rochdale(4)                 - Southampton(2)              2 - 1
Sheffield United(1)         - Fulham London(1)            4 - 0
Shrewsbury Town(3)          - Newport County(3)           3 - 1
Sunderland(2)               - Bolton Wanderers(1)         1 - 0
Swindon Town(3)             - Birmingham City(1)          2 - 0
Torquay United(3)           - Bournemouth(3)              0 - 1

Round 2:
                 
Barnsley(3)                 - Workington(4)               1 - 3
Bristol Rovers(2)           - Blackburn Rovers(1)         1 - 1
Bury(2)                     - Hull City(3)                3 - 4
Charlton Athletic London(2) - Stoke City(2)               4 - 1
Leeds United(2)             - Huddersfield Town(2)        3 - 2
Leyton Orient London(2)     - Blackpool(1)                1 - 1
Luton Town(2)               - Rotherham United(2)         0 - 0
Mansfield Town(4)           - Cardiff City(1)             1 - 1
Middlesbrough(2)            - Crewe Alexandra(4)          3 - 2
Norwich City(2)             - Lincoln City(3)             3 - 2
Portsmouth(3)               - Derby County(2)             1 - 1
Queens Park Rangers(3)      - Nottingham Forest(1)        1 - 2
Preston North End(2)        - Swindon Town(3)             3 - 1
Rochdale(4)                 - Doncaster Rovers(4)         4 - 0
Sheffield United(1)         - Newcastle United(2)         2 - 2
Shrewsbury Town(3)          - Bournemouth(3)              1 - 3
Sunderland(2)               - Walsall(2)                  5 - 2
Swansea Town(2)             - Ipswich Town(1)             3 - 3
Watford(3)                  - Reading(3)                  3 - 1
West Ham United London(1)   - Aston Villa Birmingham(1)   1 - 3
York City(4)                - Leicester City(1)           2 - 1

Replays Round 2:          
         
Blackburn Rovers(1)         - Bristol Rovers(2)           4 - 0
Blackpool(1)                - Leyton Orient London(2)     5 - 1
Cardiff City(1)             - Mansfield Town(4)           2 - 1
Derby County(2)             - Portsmouth(3)               2 - 4
Ipswich Town(1)             - Swansea Town(2)             3 - 2
Newcastle United(2)         - Sheffield United(1)         0 - 2
Rotherham United(2)         - Luton Town(2)               2 - 0

Round 3:

Aston Villa Birmingham(1)   - Ipswich Town(1)             2 - 3
Bournemouth(3)              - Cardiff City(1)             3 - 0
Norwich City(2)             - Middlesbrough(2)            3 - 2
Nottingham Forest(1)        - Blackburn Rovers(1)         1 - 2
Preston North End(2)        - Rotherham United(2)         0 - 0
Rochdale(4)                 - Charlton Athletic London(2) 1 - 0
Sheffield United(1)         - Portsmouth(3)               1 - 0
Sunderland(2)               - Hull City(3)                2 - 1
Workington(4)               - Blackpool(1)                0 - 1
York City(4)                - Watford(3)                  1 - 1

Bye: Leeds United(2).

Replays Round 3:          

Rotherham United(2)         - Preston North End(2)        3 - 0
Watford(3)                  - York City(4)                2 - 2

2e Replay Round 3:
        
York City(4)                - Watford(3)                  3 - 2

Round 4:

Blackburn Rovers(1)         - Ipswich Town(1)             4 - 1
Rotherham United(2)         - Leeds United(2)             1 - 1
York City(4)                - Bournemouth(3)              1 - 0

Byes: 5 clubs.

Replay Round 4:          
         
Leeds United(2)             - Rotherham United(2)         1 - 2

1/4 Final:

Blackpool(1)                - Sheffield United(1)         0 - 0
Rochdale(4)                 - York City(4)                2 - 1
Rotherham United(2)         - Blackburn Rovers(1)         0 - 1
Sunderland(2)               - Norwich City(2)             1 - 4

Replay 1/4 Final:  
       
Sheffield United(1)         - Blackpool(1)                0 - 2

1/2 Final:

Norwich City(2)             - Blackpool(1)                4 - 1, 0 - 2
Rochdale(4)                 - Blackburn Rovers(1)         3 - 1, 1 - 2

Finals (26 April and 1 May 1962):

Rochdale(4)                 - Norwich City(2)             0 - 3, 0 - 1

League Cup Winners: Norwich City

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου