Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

Νέοι Δραπετσώνας - Εθνικός Πειραιώς 0 - 3

Ούτε οι Νέοι Δραπετσώνας στάθηκαν  ικανοί να σταματήσουν τον Εθνικό στον  οποίο υποτάχθηκαν απο ένα σημείο και πέρα με το 0 - 3 να μοιάζει λίγο... Εξαιρετικοί μετά το 0 - 1 οι Κυανόλευκοι που όταν σοβαρεύτηκαν δεν είχαν πρόβλημα,. To πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης βρήκε τους Νέους να έχουν τον έλεγχο της αναμέτρησης και ειδικά στο χώρο του κέντρου, την ώρα που οι Κυανόλευκοι είχαν μικροευκαιρία με ακίνδύνη κεφαλιά του Παυλόπουλου. Mε τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα έγινε το 0 - 1,. Απο κλέψιμο της μπάλας στη μεσαία γραμμή, ο Παυλόπουλος απο δεξιά μπήκε μέσα στην περιοχή και ψύχραιμα έκανε το 0 - 1,.

Αμέσως μετά το γκολ όπως είναι απόλυτα φυσικό, ο αγώνας άλλαξε μορφή με το ματς να ισορροπεί και τον Εθνικό να εφαρμόζει το passing game, κερδίζοντας το χώρο του κέντρου με τους Νέους να μοιάζουν σαστισμένοι απο το γκολ που δέχτηκαν,. Στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, ο Εθνικός έκανε το 0 - 2,. Απο βαθιά μπαλιά απο το χώρου του κέντρου, ο Παυλόπουλος με εξαιρετικό ανάποδο ψαλίδι έκανε το 0 - 2 μεσα σε αποθέωση... Το δεύτερο γκολ έχει αλλάξει κατά πολύ την  ψυχολογία του αγωνα και οι παίκτες του Εθνικού απώλεσαν δύο ακόμα ευκαιρίες για να τελειώσουν το παιχνίδι,. Οσο περνάει η ώρα, ο  Εθνικός συνεχίζει να κρατάει τον έλεγχο του αγώνα και οι Νέοι απλά προσπαθούν να κρατήσουν στην άμυνα... Λίγο πρίν το τέλος της αναμέτρησης, ο Αθανασόπουλος έκανε το 0 - 3,.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης παρέταξε τους: Χατζημαρινάκη, Τσαραούση,