Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

Λεβάντε - Μπαρτσελωνα 0 - 4

Η Μπαρτσελωνα επικράτησε 4 - 0 της Λεβάντε στην Μαδρίτη, με τον Λιονέλ Μέσι να δίνει ακόμα μια προσωπική παράσταση με δύο γκολ και να φτάνει τα 82 συνολικά μέσα στο 2012,. Ετσι, οι Καταλανοί άφησαν τη βασίλισσα στο -11 να… αποχαιρετά τις ελπίδες για πρωτάθλημα από τόσο νωρίς,. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε… ήρεμα για Μπαρτσελωνα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0 - 0,. Και όταν επέστρεψαν και πάλι στον αγωνιστικό χωρο ήρθε καταιγίδα, όπου σε 18 λεπτά οι μπλαουγκράνα πέτυχαν τέσσερα τέρματα,. Στο 47’ ο Ινιέστα πέρασε τη μπάλα από τις… συμπληγάδες πέτρες για να βγάλει πασα στον Μέσι, ο οποίος με τη σειρά του έκανε εξαιρετική λόμπα για να κρεμάσει τον αντίπαλο γκολκηπερ για το 1 - 0,. Και πάλι ο Λέο πέντε λεπτά αργότερα έκανε το 2 - 0 και ουσιαστικά κλείδωσε τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του,. Είχε και συνέχει βέβαια. Ο Ινιέστα στο 57’ έγινε από δημιουργός, εκτελεστής. Πήρε τη μπάλα, έφτασε στο ύψος της περιοχής και με δυνατό σουτ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης για το 3 - 0,. Στο 63’ ήταν η σειρά του Φάμπρεγας να χριστεί σκόρερ, ο οποίος αφ ότου πέρασε και τον τερματοφύλακα της Λεβάντε πλάσαρε για το 4 - 0,.http://goalsaim.com/levante-vs-barcelona-0-4-highlights-2012-spanish-la-liga/