Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2012

Σαιντ Ετιέν - Βαλανσιέν 1 - 0

Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία μέχρι στιγμής στο Championnat η Σαιντ Ετιέν, καθώς επικράτησε 1 - 0 εντός έδρας της Βαλανσιέν στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής,. Με αυτή τη νίκη τους οι στεφανουά… πάτησαν έστω και προσωρινά την κορυφή του Γαλλικού Πρωταθλήματος, όπου συγκατοικούν με την μισητή αντίπαλο Λιων, με ένα παιχνίδι περισσότερο, όμως,. Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς που θα τους επέτρεπε να ανέβουν αυτοί στην κορυφή,. Οι γηπεδούχοι είχαν τα ηνία του αγώνα από την αρχή, ωστόσο, δεν κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να πετύχουν κάποιο τέρμα. Στο δεύτερο μέρος οι στεφανουά αύξησαν και άλλο την πίεσή τους και κατάφεραν να πετύχουν το πολυπόθητο γκολ στο 73ο λεπτό με τον Αμουμά να κάνει το 1 - 0, το οποίο έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα της αναμέτρησης,. http://www.lfp.fr/ligue1/rapport/J14

Σαιντ Ετιέν - Βαλανσιέν 1 - 0 ( 73’ Αμουμά )