Παρασκευή 23 Νοεμβρίου 2012

Ανζί - Ουντινέζε 2 - 0

Μέσα σε τρία λεπτά καθάρισαν το ματς οι Ρώσοι, με τους Σάμπα
(72’) και Ετό (75’) με την ιταλική ομάδα να μένει εκτός συνέχειας,. Μόνο μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο και αυτή ήταν η Ανζί,. Μόλις στο 12ο λεπτό, οι Ρώσοι έφτασαν κοντά στο γκολ, ωστόσο ο Μπρκιτς με τη βοήθεια του δοκαριού, κράτησαν το 0 - 0,. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι γηπεδούχοι είχαν μία φλύαρη υπεροχή, καθώς δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία της Ουντινέζε, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ιταλοί ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι, με τον Ντι Νατάλε στο 53’, αλλά ο Γκαμπούλωφ έδιωξε εντυπωσιακά. Το ματς έχασε το ρυθμό του στη συνέχεια, με τις δύο ομάδες να δίνουν περισσότερο βάρος στην άμυνα,. Ωστόσο, στο 72ο λεπτό ο Σάμπα έβαλε μπροστά στο σκορ την Ανζί και πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Σαμουέλ Ετό, τρία λεπτά αργότερα, κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του, κάνοντας το 2 - 0,. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, εκτός από την κόκκινη κάρτα του Ουίλιανς στο 80’ με την οποία έμεινε με παίκτη λιγότερο η ιταλική ομάδα, με τους Ρώσους να παίρνουν το τρίποντο και να διατηρούνται στην κορυφή του πρώτου ομίλου,.  Head-to-head   Background   Player list    Photos

Ανζί - Ουντινέζε 2 - 0  ( 72’ Σάμπα 75’ Ετό )