Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2012

Φορτούνα Ντυσσελντορφ - Αιντραχτ Φρανκφούρτης 4 - 0

Μια τέτοια νίκη δεν θα μπορούσε να την φανταστεί ούτε και ο πιο αισιόδοξος οπαδός της Φορτούνα! Επικράτησε 4 - 0 της Αϊντραχτ για την 15η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα αποδεικνύοντας πως τελικά η αγωνιστική πτώση της ομάδας της Φρανκφούρτης είναι γεγονός,. Πάντως, καθοριστικό ρόλο για την εξέλιξη αυτή του αγώνα έπαιξε η αποβολή του Ματμούρ στο 34ο λεπτό. Από το σημείο αυτό οι φιλοξενούμενοι ήταν αγνώριστοι και δέχθηκαν τέσσερα γκολ,. Το πρώτο τέσσερα λεπτά μετά την αποβολή. Ο Ράισινγκερ στο 38ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τη Φορτούνα,. Στο 42ο λεπτό ο Φινκ έκανε το 2 - 0 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου,. Ο Φινκ στο 58ο λεπτό βρήκε τον Ραφαέλ ο οποίος πέτυχε το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους,. Το τελικό 4 - 0 το διαμόρφωσε ο Μπελινγκχάουσεν στο 85ο λεπτό,..http://www.fortuna-duesseldorf.de/saison/spielberichte/index.htm

Παρασκευή 30/ 11 Φορτούνα Ντυσσελντορφ - Αιντραχτ Φρανκφούρτης 4 - 0
( 38’ Ράισινγκερ 42’ Φινκ 58’ Ράφαελ 85’ Μπελινγκχάουσεν ) θεατες 51,345,.