Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2013

Ρεν - Σοσσώ 2 - 2

Στο 2 - 2 έμειναν Ρεν και Σοσσώ, στο Ρουτ ντε Λωριάν, με τον Ζαν Μακούν να δίνει το βαθμό στην ομάδα του στο 88’, στο ματς για την 26η αγωνιστική της Ligue 1,. Η Σοσσώ ήταν κοντά στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, μετά από αυτή κόντρα στην Παρί Σαιν Ζερμαιν, ωστόσο ο Ζαν Μακούν στο 88ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2 - 2 και έδωσε το βαθμό στη Ρεν, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Ligue 1,. Με… φόρα από τη μεγάλη νίκη επί της Παρί Σαιν Ζερμαιν ξεκίνησε στο Ρουτ ντε Λωριάν η Σοσσώ, ανοίγοντας το σκορ με τον Σίο στο 21ο λεπτό. Ωστόσο, η Ρεν δεν έμεινε με… σταυρωμένα χέρια και λίγα λεπτά αργότερα (34’) έφερε το ματς στα ίσα με τον Μπογιέ, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν με το 1 - 1 στα αποδυτήρια,. Νις - Ρεμς 2 - 0  http://www.ligue1.com/