Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2013

Ανατροπή για Ρίβερ Πλαιητ

Με δύο γκολ του Λούνα μέσα σε ένα λεπτό και άλλο ένα από τον Ιτούρμπε η Ρίβερ Πλαιητ νίκησε 3 - 2 την Τίγκρε και έκανε το τρία στα τρία,. Ηταν μια μεγάλη ανατροπή για τους μιγιονάριος μέσα στην έδρα τους, που διαμορφώνουν χαρακτήρα νικητή. Μέχρι και τέσσερα λεπτά πριν την εκπνοή των 90 ήταν πίσω από την σκληροτράχηλη Τίγκρε που προηγήθηκε με τον Ντονάττι,. Ομως ο Κάρλος Τσίνο Λούνα με μια κεφαλιά στο 86ο λεπτό και με μια τσουλήθρα μέσα στο τέρμα, στο αμέσως επόμενο λεπτό, ώστε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα έκανε το 2 - 1,. Ο Ιτούρμπε στο 93ο το 3 - 1 και ο Πέρεζ Γκαρσία το 3 - 2 στο 96ο,. Η Ρίβερ είναι μαζί με τη Λανούς εκείνες που έχουν τρία στα τρία ως τώρα στο Τorneo Final,. Στα άλλα ματς που έγιναν αργά Κυριακή (ώρα Ελλάδος) η Μπελγράνο με ένα γκο στο 89ο λεπτό από τον Ζαπάτα λύγισε την Κολόν. Η Ιντεπεντιένε με Μιράντα και Σαντάνα στην αρχή και στο τέλος λύγισε την Ρασίνγκ Κλουμπ με 2 - 0 και συνέχισε τις καλές εμφανίσεις, ενώ η Γοδόυ Κρουζ με Γκρίμμυ και Ομπολο νίκησε εκτός της Ατλέτικο Ραφαέλα με 2 - 1,.