Σάββατο 30 Μαρτίου 2013

Πάκος Φερέιρα - Ζυλ Βιθέντε 3 - 2

Σε ακόμα μία νίκη στη φετεινή Primeira Liga έφτασε η Πάκος Φερέιρα, αυτή τη φορά με 3 - 2 επί της Ζυλ Βιθέντε για την 24η αγωνιστική του Πορτογαλικού Πρωταθλήματος, δίνοντας έτσι συνέχεια στην πολύ καλή της χρονιά,. Η Πάκος βρίσκεται πλέον στην τρίτη θέση ( 45 βαθμούς ) που όπως όλα δείχνουν θα τη διεκδικήσει μέχρι τέλους με τη Μπράγκα,. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Ζοσέ με πέναλτυ στο 14', με τον Βιέιρα να ισοφαρίζει στο 24' αλλά να αποβάλλεται δύο λεπτά αργότερα,. Ο Βίτωρ έδωσε προβάδισμα στην Πάκος στο 35ο λεπτό, με τον Ζοσέ να διπλασιάζει τα τέρματά του στο 55' γράφοντα το 3 - 1,. Το τελικό 3 - 2 διαμόρφωσε ο Γιέρο στο 82' σκοράροντας για λογαριασμό της Ζυλ Βιθέντε, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος,.  Official webpage     Official statistics