Παρασκευή 12 Απριλίου 2013

Φράιμπουργκ - Αννόβερο 3 - 1

Μεγάλη εντός έδρας νίκη για την Φράιμπουργκ με σκορ 3 - 1 επί του Αννόβερο, που την φέρνει έστω και προσωρινά στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας και στην έξοδο στο Τσάμπιονς Ληγκ,. Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 29ης αγωνιστικής του Γερμανικού Πρωταθλήματος, η Φράιμπουργκ επικράτησε 3 - 1 του Αννόβερο μέσα στην έδρα της. Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι ανέβηκαν, έστω και προσωρινά, στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, όπου συγκατοικεί με την Σάλκε και κάνει… όνειρα πλέον για το Τσάμπιονς Ληγκ της επόμενης σαιζόν,. Στον αντίποδα το Αννόβερο δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς, ώστε να βρεθεί κοντά στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη,. Η Φράιμπουργκ άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με αυτογκόλ του Σούλτζ, όμως το Αννόβερο είχε την απάντηση και έκανε το 1 - 1 με τον Ράους στο 36ο λεπτό.

Ωστόσο, η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους, με τον Κρούζ να δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του και τον Σμιντ να διαμορφώνει στο 73’ το τελικό 3 - 1,.

Το πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής:    Παρασκευή 12/ 4
Φράιμπουργκ - Αννόβερο 3 - 1 ( 24’ αυτογκολ Σουλτζ 44’ Κρουζ 73’ Σμιντ - 36’ Ράους )