Κυριακή 14 Απριλίου 2013

Μπορντω - Μονπελιέ 4 - 2

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε στην έδρα της η Μπορντω, η οποία επικράτησε με σκορ 4 - 2 της Μονπελιέ για την 32η αγωνιστική του Γαλλικού Πρωταθλήματος,. Μία γερή… σφαλιάρα έριξε μέσα στην έδρα της η Μπορντω στην Μονπελιέ, καθώς επικράτησε με σκορ 4 - 2 στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του Γαλλικού Πρωταθλήματος. Με αυτή την ήττα της η Μονπελιέ έμεινε πίσω όσον αφορά τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, ενώ οι γιρονδίνοι θα συνεχίσουν την προσπάθεια που κάνουν για να σκαρφαλώσουν ακόμη πιο ψηλά στην βαθμολογία. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν στο 11’ ο Σανέ, στο 24’ ο Ντιαμπατέ, στο 26’ ο Πλασίλ και στο 54’ ο Σαϊβέ, ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραραν στο 45’ ο Καμπελά και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σταμπουλί,. Νίκη… ανάσα που την απομακρύνει από την επικίνδυνη ζώνη πέτυχε μέσα στην έδρα της η Εβιάν, καθώς επικράτησε 4 - 2
της Ρεν. Μεγάλη νίκη με σκορ 4 - 1 και για την Λωριάν απέναντι στην Μπαστιά,.

Beckham helps PSG hold out against minnows Troyes to close in on title

Αναλυτικά η 32η αγωνιστική της Ligue 1:
Παρασκευή, 12/ 4
Βαλανσιέν - Σαιντ Ετιέν 0 - 0
Σάββατο, 13/ 4
Τρουά - Παρί Σαιν Ζερμαιν 0 - 1  ( 65’ Ματουιντί )
Αζαξιό - Νανσυ 1 - 1  ( 7’ Μουστεφά - 5’ Εφουλού )
( 11’ Σανέ 24’ Ντιαμπατέ 26’ Πλασίλ 54’ Σαϊβέ - 45’ Καμπελά 90+2’ Σταμπουλί )
Εβιάν - Ρεν 4 - 2
( 1’ αυτογκολ Κανα Μπιγίκ 35’ Μπεριγκό 79’ Νίνκοβοτς 83’ Σαγκμπώ
- 22’ Φερέ 69’ Μπογιέ )
Λωριάν - Μπαστιά 4 - 1   ( 45’ Ζουφρέ 55’ Κορνέ 75’ 83 Αλαντιέρε