Δευτέρα 15 Απριλίου 2013

Απόλλων Σμύρνης - Λάρισα 4 - 2

Με εμφάνιση… Σούπερ Λίγκας, ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 4 - 2 της Λάρισας και αύξησε την διαφορά στους πέντε πόντους από τον δεύτερο Ολυμπιακό Βόλου,. Εμφατική εμφάνιση, δίκαιη νίκη και 15ο γκολ από τον Μανιά περιελάμβανε η αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τη Λάρισα. Οι κυανόλευκοι απέδωσαν κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο, σκόραραν και παρά το γεγονός πως βρέθηκαν πίσω το σκορ, ενώ στη συνέχεια ισοφαρίστηκαν, κατάφεραν να επικρατήσουν 4 - 2,. Ο Αλεξάντροβιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Παπαγεωργίου σκόραρε στο τέρμα της ομάδας του στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ο Κατσίκης με πέναλτυ έβαλε μπροστά τους Αθηναίους, ενώ ο Αλεξάντροβιτς ισοφάρισε στο 58’,. Ο Μανιάς, στο 66’ με το 15ο γκολ του έκανε το 3 - 2, ενώ ο Μπάρκογλου στις καθυστερήσεις έκανε το τελικό 4 - 2,.

Β΄ Κατηγορια: Τα αποτελεσματα της 34ης αγωνιστικής...
Απολλωνάρα για άνοδο, 4-2 τη Λάρισα
Kατήφορος για Εργοτέλη, κλώτσησε την ευκαιρία η Νί...
Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Γουμάγιας,